Pécsre győzni jár a Kecskemét

2014.08.30. 18:27
A küzdelem nagy volt, de a Kecskemété lett a három pont (Fotó: Veres Viktor)<br />
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Pécsi MFC hazai pályán 2–1-re kikapott a Kecskeméttől. A kontrákra berendezkedő vendégek már a 14. percben vezetést szereztek, és ez alapjaiban határozta meg a játék képét. Balázs megduplázta az előnyt, amelyből Pölöskey a végén csak faragni tudott már.

Az elején a Pécs irányított, nekiugrott a Kecskemétnek, szinte át sem engedte a vendégeket a felezővonalon. A támadásokban azonban nem volt elegendő átütőerő, és ahogy az sokszor megtörtént már a futballtörténelemben, egy kósza ellenakcióból a vendégek szereztek vezetést.

A 14. percben Vukaszovics passzát Balázs Bebeto elé sarkazta, aki 16 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 0–1

A Kecskemét gólja megfogta a hazaiakat, és egy ideig kiegyenlítődött a játék. A rengeteg pontatlan átadás miatt nem tudott folyamatos játék kialakulni, nem is volt jó a meccs. Az első félidő úgy ért véget, hogy a Pécs a fölényével nem tudott mit kezdeni, igazán nagy helyzetek híján pedig nehéz gólt lőni...

Nem tudni, mi hangzott el a pécsi öltözőben, de az biztosan nem, hogy a második félidő elején gyorsan kapjanak gólt, pedig ez történt...

A 48. percben Szavics a bal oldalon kiugratta Bebetót, aki laposan középre lőtte a labdát, Balázs érkezett, és jobbal, hat méterről az elvetődő Gőcze alatt a kapu közepébe pofozta a labdát. 0–2

Nem volt más választása a Pécsnek, mint hogy megy előre, támad, de az akciókba rendszerint hiba csúszott, a kontrákra berendezkedő vendégek pedig őrizték az előnyüket.

Egészen a 86. percig, amikor Wittrédi végezhetett el szabadrúgást, a beadást Pölöskey a lécre fejelte, majd a lepattanót négy méterről a hálóba lőtte. 1–2

A hátralévő időben próbálkozott becsülettel a Pécs, de ma semmi sem jött össze a hazai csapatnak, így maradt a kecskeméti átok, továbbra is képtelen hazai pályán nyerni a PMFC az alföldiek ellen.