Jó iramú rangadón ikszelt egymással a Paks és a Videoton

2017.04.01. 17:50
Juhász Roland (fehérben) a paksiak gyűrűjében (Fotó: Makovics Kornél)
A Paks és a Videoton jó iramú mérkőzésen játszott gól nélküli döntetlent egymással a labdarúgó NB I 24. fordulójának szombati rangadóján.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

PAKS–VIDEOTON 0–0
Paks, Városi Stadion, 2487 néző. Vezette:Erdős József

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nyugodtan írhatjuk, hogy a két legjobb formában lévő csapat összecsapását rendezték Tolna megyében, a pályaválasztóként a szezonban egyedüliként még veretlen Paks a listavezető Videotont fogadta a labdarúgó NB I 24. fordulójának rangadóján. A zöld-fehérek a tavaszi idényben lejátszott öt bajnokijukból négyet megnyertek, a Vasastól (1–0) és a Mezőkövesdtől (5–0) gólt sem kaptak, idegenben legyőzték az MTK-t (2–1) és a Debrecent (3–1), s csupán a sereghajtó Gyirmót (0–0) otthonában játszottak visszafogottan. A Vidinek sem kellett szégyenkeznie a formája miatt, hét forduló óta veretlen volt a mérkőzést megelőzően.

Jó iramban kezdődött a találkozó, amelyen a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az első lövésre a 9. percig kellett várni, Suljic Asmir tekerését Molnár Péter fogta magabiztosan. A paksiak a félidő közepe táján veszélyeztettek először, Vernes Richárd ugrott ki a jobb szélen – Vinícius beragadt –, a hazaiak támadójának éles beadását (vagy lövését?) kiütötte Kovácsik Ádám. A fehérváriak kapusának többször is résen kellett lennie az első 45 percben, a válogatott kerettag futballista viszont jól élt együtt a játékkal.

A félidő legnagyobb lehetősége a Videoton előtt adódott: Danko Lazovics remek szabadrúgását követően Stopira csúsztatott, a labda a kapufáról pattant Molnár kezei közé. A túloldalt Vernes kerülhetett volna két ízben is ziccerbe, először rosszul vette át a labdát, majd kicsit később az asszisztens állította meg lesen.

A játékrész Marko Scsepovics lehetőségével zárult, a szerb azonban nem tudta kapura kanalazni Loic Nego beadását.

A fordulást követően még nagyobb fokozatra kapcsoltak a felek, mintha mindkét csapat megérezte volna a lehetőséget a gólszerzésre. A hazai tizenhatoson belül Juhász Roland maradt lent – a játékvezető sípja néma maradt –, míg a túloldalt Bertus Lajos oldalhálóba csapódó lövése és Vernes kissé hosszúra sikerült beadása veszélyeztetett.

A Paksot 100. NB I-es mérkőzésén irányító Csertői Aurél, valamint Henning Berg is jó érzékkel nyúlt bele saját csapatába, ám hiába vittek a cserék némi lendületet a játékba, a gólcsendet ők sem tudták megtörni, így maradt a 0–0-s döntetlen.

A Videoton négy pontra növelte előnyét a tabella élén – aztán a Honvéd esti, Fradi elleni sikerével egy pont maradt a különbség. A Paks visszacsúszott a hatodik helyre.

1. Videoton FC 24 13 6 5 49–20 +29 45
2. Budapest Honvéd 24 13 5 6 38–23 +15 44
3. Vasas FC 24 11 5 8 37–26 +11 38
4. Ferencvárosi TC 24 10 8 6 39–30 +9 38
5. Szombathelyi Haladás 24 10 5 9 32–33 –1 35
6. Paksi FC 24 8 10 6 28–26 +2 34
7. Mezőkövesd Zsóry FC 24 8 7 9 27–34 –7 31
8. Újpest FC 24 7 10 7 35–36 –1 31