Öngól után nyert 4–2-re a Paks, tovább szenved a Puskás Akadémia

2015.10.31. 15:22
A paksi játékosok négyszer vették be a Puskás Akadémia kapuját (Fotó: Makovics Kornél)
Bár hat gól született, nem volt sziporkázó meccs a Paks–Puskás Akadémia, amelyet a hazai csapat 4–2-re megnyert a labdarúgó NB I 14. fordulójában.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

TABELLA

A Paks igen jó formában volt a mérkőzés előtt, előző hat bajnokiján veretlen volt, legutóbb augusztus 29-én, a Ferencváros otthonában maradt alul. Azóta a begyűjthető tizennyolc pontból tizennégyet megszerzett a paksi csapat.

Ennek ellenére meglepő módon a Puskás Akadémia kezdte aktívabban a találkozót, irányították a játékot a felcsútiak. Bő negyedóra elteltével azonban a hazai lett az aktívabb csapat. A 17. percben Bertus Lajos bal oldali beadása után Hahn János visszafejelte a labdát Barthához, aki mellé lőtt, utána pedig elesett, a paksiak tizenegyesért reklamáltak, ám Karakó Ferenc játékvezető sípja néma maradt.

Hat perccel később már pontosabbak voltak a paksiak. Ismét Bertus tekert középre a bal oldalról (ezúttal szögletet végzett el), s Papp Kristóf 10 méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát (1–0).

Négy perc alatt lezajlott minden érdemleges az első félidőből. A 25.-ben Hahn rúgta fel Sallai Rolandot a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest azonban Lencse László kihagyta, középre laposan lőtte a labdát.

Egy perccel később így is megszerezte az egyenlítő gólt a PAFC, a büntetőt rontó Lencse passza után az Eb-selejtezőre készülő bő válogatott keretébe meghívott Márkvárt Dávid lőtt 16 méterről a bal alsó sarokba (1–1).

A második félidő az elsőnél is eseménytelenebb volt, a 67. percben azonban újabb gól született. Bertus két szögletet is elvégzett, a másodikra ezúttal is Papp Kristóf érkezett a legjobban, s öt méterről fejelt a jobb felső sarokba (2–1).

Az utolsó húsz percre alaposan felpörgött a mérkőzés. Az öt perccel korábban csereként beálló Tischler Patrik egy felívelés után a bal felső sarokba lőtt (2–2).

Csak tíz percet kellett volna kibírnia Robert Jarni együttesének, hogy legalább ponttal távozzon Paksról, ám Csertői Aurél is jól cserélt, felpörgette támadójátékát a beálló játékosokkal. A 84. percben Bertus szabadrúgása után Bartha fejelte középre a labdát, 10 méterre a kapujától pedig Stipe Bacelic-Grgic a saját kapujába bólintott (öngól, 3–2).

A végére beállt Bajner Bálint is, a 91. percben pedig eldőlt a találkozó, Szakály bal oldali beadása után Hahn Jánosfejelt kapura, a labda kicsúszott Horváth Tamás kezéből, a szemfüles Hahn ismételt, és a kapuba talált (4–2).

A Puskás Akadémia sorozatban nyolcadik bajnoki meccsén nem tudott nyerni, és április 18. óta nyeretlen idegenben. A Paks most már kilenc bajnoki óta veretlen hazai pályán.