Valami eltörött a Fradinál? Kikapott Pakson a bajnok

2017.04.12. 17:50
Három gólt is ünnepelhettek a paksiak (Fotó: Makovics Kornél)
Legutóbb a fővárosban, most odahaza nyert a Paks a címvédő Ferencváros ellen, ezúttal a labdarúgó NB I 26. fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

PAKS–FERENCVÁROS 3–1 (Bartha 29., Haraszti 43., Hajdú Á. 77., ill. Böde 89.)
Paks, Városi Stadion. Vezette: Kassai

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha valaki képes elzongorázni a Ferencváros és a Paks költségvetése és játékoskeretének minősége, illetve az alkalmazottak bérezése közötti különbséget, kérjük, az általános magyar kultúra érdekében sürgősen jelentkezzen a Zeneakadémián – ki gondolta volna még csak a télen is, hogy mindezek ellenére a remek formában lévő, nyolc mérkőzés óta veretlen Paks fogadja majd Húsvét előtt az őt mindössze négy ponttal megelőző, olykor látványosan szenvedő címvédőt?!

Fontos találkozó előtt állt mindkét csapat, és érdekes módon mindkét vezetőedző a koncentráció szükségességét emelte ki a mérkőzés előtt; és bár nem éppen rutintalan, abban egészen biztosak vagyunk, hogy Kassai Viktor még a szokásosnál is jobban összpontosított ezen a mérkőzésen.

Amelyen az első félidőben igen fegyelmezetten és lelkesen bekkelt a Paks, a vendégeket ziccerig nem engedve, majd a mezőnyjáték közepette Bartha László egy szép lövéssel megszerezte a vezetést a házigazdának. 1–0!

A megzavarodott vendégeket Hahn János tovább sokkolhatta volna, de közeli lövését kivédte a 100. ferencvárosi bajnokiján szereplő Dibusz Dénes. A kapus hárította Bartha újabb helyzetét is, de a kipattanót egy másik korábbi ferencvárosi, Haraszti Zsolt a bal alsóba tekerte: 2–0!

Altatásra gól, majd altatásra újabb gól…

Dibusz Dénes dühe érthető (Fotó: Makovics Kornél)

Kettőt cserélt a szünetben Thomas Doll, Lovrencsics Gergőt és Marco Djuricint is pályára vezényelve, ehhez képest Dibusznak kellett mérkőzésben tartania csapatát két újabb védéssel, majd a szokásos paksi védekezésre épülő mezőnyjáték után egy ellencsapásnál Hajdú Ádám véget vetett a mérkőzés érdemi részének. 3–0!

Némi szépségtapaszként Böde Dániel is betalált volt csapatának: 3–1, ám ez igen sovány vigasz a vesztesnek.

Az elmúlt idényben a Fradi háromszor is legyőzte a Paksot, összesen 12 gólt lőve, és csak kettőt kapva, most a tolnaiak egy hazai iksz és egy fővárosi diadal után újra három pontot szereztek a bajnok ellen.

Hogyan is kezdtük a cikket? Hatalmas itt a különbség…

1. Videoton FC 26 14 6 6 51–22 +29 48
2. Budapest Honvéd 26 14 5 7 39–25 +14 47
3. Vasas FC 26 12 5 9 41–30 +11 41
4. Ferencvárosi TC 26 10 9 7 41–34 +7 39
5. Paksi FC 26 9 11 6 32–28 +4 38
6. Szombathelyi Haladás 26 10 6 10 32–34 –2 36
7. Újpest FC 26 8 11 7 39–39 0 35
8. Mezőkövesd Zsóry FC 26 9 7 10 29–37 –8 34