Bartha pazar góljára Tisza válaszolt, iksz a Paks–Lokin

2015.09.26. 17:55
Bartha igen látványos gólt szerzett (Fotó: Makovics Kornél)
A Paks hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a DVSC-Tevával a labdarúgó NB I 10. fordulójának szombati mérkőzésén. Csertői Aurél együttese az első félidő elején Bartha László révén szerezett vezetést, a DVSC a második játékrészben a csereként pályára lépő Tisza Tibornak köszönhetően mentett pontot az esős időben.

NB I
10. FORDULÓ
Paks–DVSC-Teva 1–1
(Bartha 9., ill. Tisza 63.)

Szitáló esőben, erős szélben kezdte meg története 19. egymás elleni NB I-es mérkőzését a Paks és a Debrecen.

A találkozó első tíz perce kiegyenlített játékot, de egy hazai gólt is hozott! Egy előreívelés után Balázs jóvoltából a jobb oldalról érkezett egy lapos beadás, Radosevic vetődött a labdáért, de csak beleütni tudott, a kipattanót Bartha László az ötösön belülről, a kapunak háttal, sarokkal továbbította a kapuba. (1–0)

Az eső tovább esett Pakson, a játék képe viszont megváltozott. A hátrányba kerülő debreceniek egyre erősebben támadtak az egyenlítésért, míg a hazai együttes kontrákra rendezkedett be.

A 27. percben cserére kényszerült Kondás Elemér. Varga József sántikált le a pályáról, a helyét Zsidai László foglalta el a vendégeknél.

Az első félidőben több gól nem született, a Paks fegyelmezetten, olykor 11 emberrel a saját térfelén őrizte az előnyét. A Debrecen birtokolta, de inkább csak a középpályán járatta a labdát, hiányzott a játékából a lendület és a fantázia. Egyedül Baloghnak volt egy ígéretes megindulása a bal oldalon a 31. percben, ám jobbára pontrúgásokból tudott közelebb kerülni Molnár kapujához a DVSC.

A második játékrész elején ismét a Debrecen kapujába talált a Paks, de Vad II István játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. Begyakorolt paksi figura volt, Bertus szabadrúgása után Szabó J. csúsztatott, a hosszún érkezett Balázs, azonban hiába fejelt Radosevic kapujába.

A 63. percben még mindig esett az eső, és egyenlített a DVSC! Egy jobb oldali szögletet követően a paksi védők gyenge felszabadítási kísérlete után a nyolc perccel korábban csereként pályára lépő Tisza Tiborhoz került a labda, a debreceni támadó pedig 10-11 méterről a bal alsó sarokba lőtt, Molnárnak nem sok esélye volt a hárításra. (1–1).

A Debrecen a játék képét tekintve megérdemelten egyenlített. Az utolsó negyedórára felélénkült a játék, a Paks is nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt. A mérkőzés egyik legszebb jelenetét Bertus szolgáltatta, amikor a 74. percben szögletből próbálta bevenni a kaput – Radosevic bravúrral tolta léc fölé a labdát.

A hajrában inkább a Paks támadott, de (három pontot jelentő) gólt egyik csapat sem tudott már szerezni. A Paks az igazságosnak tekinthető 1–1-es végeredménnyel már hét bajnoki óta veretlen hazai környezetben, a Debrecennel pedig augusztus 2. óta először fordult elő bajnoki találkozón, hogy mindkét együttes betalált az ellenfél kapujába.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA ÉRHETI EL!