Meglepetés! A Békéscsaba lelépte a Paksot idegenben

2016.03.05. 17:57
A forduló meglepetését a Békéscsaba aratta paksi sikerével (Fotó: Makovics Kornél)
Némi meglepetésre a sereghajtó Békéscsaba 2–0-ra győzni tudott a Paks otthonában a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A vendégeknél Nathan Eccleston és Bratiszlav Punosevac volt eredményes.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

PAKS–BÉKÉSCSABA 0–2 (Eccleston, 40., Punosevac 62.)

Nem túl jó előjelekkel várhatta a paksi találkozót a sereghajtó Békéscsaba, hiszen csupán egy idegenbeli sikert tudott felmutatni, a tolnai együttes pedig csak egyszer kapott ki hazai pályán (5–0-ra a Fraditól). A Békéscsabánál ráadásul több hiányzó is volt, ami még tovább nehezítette Zoran Szpisljak vezetőedző dolgát.

A Paks dominált az első percekben, magához ragadta a kezdeményezést, vagyis inkább a labdát, ugyanis a felezőnél előrébb nem igazán tudott jutni, a mélyen védekező Békéscsaba taktikája jól működött. Bartha László próbálkozott távoli lövésekkel, de nem igazán tudta megdolgoztatni Vukasin Polekszicset. Ráadásul a 35. percben Takács Péter megsérült, így Borbély Bálint váltotta a vendégeknél.

A 40. percben azonban szinte a semmiből megszerezte a vezetést a Békéscsaba: Bényei ugratta ki Nathan Ecclestont, aki kicselezte a kapujából jócskán kimozduló Molnár Pétert, és 15 méterről az üresen tátongó kapuba gurított. A télen szerződtetett angol játékosnak ez volt az első találata az NB I-ben, amivel vezettek a vendégek a szünetben… (0–1)

A szünetben egy kis csetepaté volt az öltözőfolyosón, aminek az lett a vége, hogy a játékvezető felküldte a lelátóra Zoran Szpisljakot, a Békéscsaba vezetőedzőjét. A szünet után bő negyedórával a Békéscsaba ismét meglepte a Paksot: Piermayr jobb oldali beadására jól érkezett középen Bratiszlav Punosevac, a támadó jó 15 méterről, félfordulatból kilőtte a jobb alsót. (0–2)

A második kapott gól után egyből hármat cserélt a Paks, ám még a szépítés sem jött össze a házigazdának, Szakály szabadrúgását a kapufára tolta Polekszics, majd onnan fölé hullott a labda. A Békéscsaba így meglepetésre 2–0-ra győzött a Paks otthonában, és két pontra megközelítette az utolsó előtti Puskás Akadémiát.

1. Ferencvárosi TC 23 18 2 3 47–12 +35 56
2. DVSC-Teva 23 10 8 5 39–25 +14 38
3. Videoton FC 23 12 1 10 26–22 +4 37
4. Újpest FC 23 9 9 5 31–23 +8 36
5. Szombathelyi Haladás 23 9 8 6 21–23 –2 35
6. MTK Budapest 22 9 7 6 27–22 +5 34
7. Paksi FC 22 9 6 7 27–23 +4 33
8. Budapest Honvéd 23 7 7 9 27–28 –1 28