Radó kihagyott 11-ese után büntetett a Nyíregyháza

2014.11.01. 15:57
(Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a tizennegyedik Nyíregyháza Spartacus a tizenötödik Szombathelyi Haladást fogadta. Az első félidőben Radó András büntetőjét védte a hazaiak kapusa, Balogh János. A második félidőben aztán büntettek a hazaiak: a 64. percben Koller Krisztián szerezte meg a vezetést, a 75.-ben pedig Törtei Tamás talált be szabadrúgásból.

Két, a kiesési zónából menekülő csapat mérkőzését a hazaiak kezdték jobban: bár Mohamadou Abdouraman emelése még jócskán fölé ment, Zoran Kosztics, majd Pákolicz Dávid lövése után már Rózsa Dánielnek kellett védenie.

Negyedóra elteltével aztán kissé leült a találkozó, amiből aztán a vendég szombathelyiek jöhettek volna ki jobban. Előbb Tommaso Rocchi vezethette a kapura a labdát, de a 16-osnál Szokol Zsolt utolérte és szerelni tudta, majd Radó András fejese után pattant Törtei Tamás kezére a labda a büntetőterületen belül, ami után kisvártatva Németh Ádám játékvezető 11-est ítélt. Ám Radó büntetőjét Balogh János lábbal védte, így maradt a 0–0.

A szombathelyieknek volt még egy meg nem adott gólja, a túloldalon pedig Pekár László lövése kerülte el a kaput, Koller Krisztiánét pedig Fehér blokkolta. A szünet után a vendégek kezdtek jobban: Fehér fejese szállt fölé, majd Radó szabadrúgását kellett védenie Baloghnak.

A 64. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: Kosztics bolondított meg két védőt is a jobb oldali alapvonalnál, remekül adott középre az üresen érkező Kollerhez, akinek még átvennie is volt ideje a labdát, s négy méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1–0).

Tíz perc elteltével biztossá tették a győzelmet a nyíregyháziak: Törtei végezhetett el szabadrúgást a 16-os jobb oldali csücskétől, és ballal a jobb alsó sarokba csavart. Rózsa kapus csak a gólvonal után tudta elkapni a labdát (2–0).

Megérdemelten győzött a Nyíregyháza a 11-est eltékozló szombathelyiek ellen.