Sokáig vezetett a KTE Nyíregyházán, de nem tudott nyerni

2015.04.17. 18:54
Zuhogó esőben küzdöttek meg egymással a játékosok (Fotó: Korponai Tamás)
Nem bírt egymással a Nyíregyháza Spartacus és a Kecskemét (1–1) a labdarúgó NB I 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. A vendégek kerültek előnybe az első félidőben Novák Csanád találatával, ám a fordulás után Pekár László büntetőből egyenlített.

NB I
24. FORDULÓ
Nyíregyháza Spartacus–Kecskeméti TE 1–1 (Pekár 88. – 11-esből, ill. Novák 12.)

A mérkőzés előtt még csak szemerkélő eső a kezdő sípszó után pár perccel kisebb felhőszakadássá vált, ami jelentősen megnehezítette a csapatok dolgát. A 12. percben az addig valamivel aktívabb KTE szerezte meg a vezetést: Vukaszovics passzolt előre Novák Csanádhoz, aki a labdaátvétellel ritmust váltott és lefordult védőjéről, majd 10 méterről, a jobb oldalról a rövid alsóba helyezett. Balogh János nem zárta túl jól a szöget, ráadásul el is csúszott, a fiatal csatár pedig kihasználta ezt. (0–1)

A Kecskemét a vezető gól megszerzése után folyamatosan átadta a területet a Szparinak, ám a hazaiak nem igazán tudtak mihez kezdeni ezzel, a felezőnél rendre elakadtak a támadásaik. A 20. percben Bebeto cselezett ki két védőt a szögletzászlónál, majd a tizenhatoson belül is bemutatott egy szép cselt, végül nullszögből az oldalhálóba bombázott. A beadás jobb megoldás lett volna.

A félidő derekán paprikássá vált a hangulat: előbb Ivan Lovric maradt le egy becsúszással, amiért járt a sárga, majd Novák ütött oda Fodor Ferencnek, akit orrvérzéssel kellett ápolni. Fodor sem hagyta annyiban, egy borzalmas becsúszással törlesztett, így gazdagodott egy sárgával a nyíregyházi játékos is.

A félidő hajrájában a Szpari saját kapuja elé szorította a Kecskemétet: előbb Pekár bal oldali beadása után Rezes László csúsztatott Tomás Tujvel kezébe, majd az utolsó percben Laczkó Zsolt tisztázott Rezes elől az ötösön belül. A szünetben így 1–0-ra vezetett a Kecskemét.

A folytatásra kettőscserével jött ki a Szpari, Arzianit és Darcimeliját is bevetette Mátyus János vezetőedző az egyenlítés reményében. Az 52. percben Pekár került lövőhelyzetbe a bal oldalon, nyolc méterre a kaputól, de középmagas kísérletét hárította Tujvel. Próbálkozott a Szpari, a 62. percben Arziani kellemetlen, pattogós lövését ölelte magához a kecskeméti kapus.

Sokáig úgy tűnt, hogy ki tudja húzni az 1–0-val a Kecskemét, ám a 87. percben büntetőhöz jutott a Nyíregyháza. Kosztics vette át a labdát a tizenhatoson belül (háttal a kapunak) Laczkó szorításában, majd elesett a védő előtt, Farkas Ádám játékvezető pedig büntetőt ítélt, Laczkónak pedig sárga lapot adott. A tizenegyest Pekár László magabiztosan vágta a bal alsóba a jobbra mozduló Tujvel mellett. (1–1)

A Szpari mezőnyfölénye végülis góllá érett, így igazságosnak mondható döntetlen született a 24. forduló nyitó mérkőzésén.

Összefoglaló

„A játék képe alapján valahol reális a döntetlen – értékelt Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője. – De megmondom őszintén, én még ilyen tizenegyest nem láttam. Ez valami vicc! Tényleg ne haragudjatok, de ilyet? Sohasem láttam még ilyenért büntetőt, de a lelke rajta (a játékvezetőé – a szerk.), engem különösebben nem érdekel. Elvittünk egy pontot, jó.”

„Nagyon jó mérkőzést láthattunk – mondta Mátyus János, a Nyíregyháza vezetőedzője. – Rengeteget tettünk a győzelemért. Amióta a Spartacusnál vagyok, ennyi lehetőségünk talán még nem is akadt. Minden elkövettünk, nagyszerűen játszottunk, remek ellenfelünk volt. Mindkét félnek gratulálok!”