Négyből négy – a Szpari sem állította meg a belelendülő Puskás Akadémiát

2014.10.18. 15:56
A nyíregyháziak sorozatban a hetedik meccsükön maradtak nyeretlenek (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Puskás Akadémia FC Tischler Patrik első félidőben szerzett bombagóljával 1–0-ra nyert Nyíregyházán, így sorozatban a negyedik bajnokiján diadalmaskodott. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy Lorentz Márton kiállítása miatt a felcsútiak az utolsó fél órában emberhátrányban futballoztak.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Nyíregyháza–Puskás Akadémia FC 0–1 (Tischler 36.)

A felcsútiak a legutóbbi három bajnokijukat egyaránt megnyerték, a Nyíregyháza viszont hat tétmeccs óta nyeretlen volt a találkozó előtt. Polonkai távoli löketével gyorsan veszélyeztettek is a jobb formában lévő vendégek, de Balogh a helyén volt, csakúgy, mint nem sokkal később, amikor egy indításra ért ki jó ütemben.

Az első nagy helyzet így is a házigazda előtt adódott, Sándor nagyszerű passza után Kosztics adott estében középre, a labda picit magas lett Bajzátnak, aki így az üres kapu helyett csak a lécre tudott fejelni.

A 19. percben óriási helyzetbe került Tischler, Szakály szabadrúgása után azonban 6 méterről nem tudott megfelelően kapura lőni.

Az első fél órát követően felpörögtek az események, előbb Lencse szólóját követően lőtt a léc fölé, majd Bajzát fordult kapura, de a labda az egyik védőről a kapu fölé szállt. Aztán Tischler megtörte a jeget: Polonkai belöbbölt labdáját parádésan, sarokkal vette át, majd lőtte ki a bal felsőt (0–1).

Pillanatokkal később jöhetett volna a válasz, de Kosztics 17 méteres kapáslövése után a labda elkerülte a bal felsőt, így egygólos felcsúti előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően a szünetben beálló Koller került rögvest nagy helyzetbe, de blokkoltak a védők, majd megfogyatkozott a vendégcsapat, Lorentz csúszott Törtei támaszkodó lábára.

A 64. percben Pákolicz esett el a tizenhatoson belül, szólt is a síp, de még mielőtt nagyon megörülhettek volna a nyíregyháziak, kifelé járt a szabadrúgás – les miatt.

A házigazda emberelőnyben mezőnyfölénybe került, de leginkább Pekár jobb oldali beadásaival veszélyeztetett, de ezeket, ahogyan Sándor távoli löketét is, védte Danilovic.

A Szpari hiába támadott, gólt ezen a meccsen nem tudott szerezni, így sorozatban a hetedik tétmérkőzésén is nyeretlen maradt, míg a PAFC szezonbeli első idegenbeli sikerét aratta, és sorozatban a negyedik bajnokiját nyerte meg.

1. Videoton FC 10 10 27–3 +24 30
2. MTK Budapest 11 9 2 17–10 +7 27
3. Diósgyőri VTK 10 6 3 1 16–9 +7 21
4. Ferencvárosi TC 11 6 1 4 16–10 +6 19
5. MVM Paks 10 5 4 1 17–7 +10 19
6. Újpest FC 10 4 5 1 9–5 +4 17
7. Puskás Akadémia FC 11 4 2 5 14–16 –2 14
8. DVSC-Teva 10 3 3 4 10–8 +2 12