Gyorsan két vállra fektette a Nyíregyháza a Pápát

2014.08.30. 18:28
Bajzát góljával már kettővel ment a Nyíregyháza (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Nyíregyháza a Pápát fogadta. A hazaiak 12 perc elteltével már két góllal vezettek, előbb Mohamadou Abdouraman, majd Bajzát Péter talált a kapuba. A hosszabbításban a csereként beálló Pekár László is gólt szerzett, így az újonc megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

Bár a tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégek tűntek valamivel esélyesebbnek, az újonc nyíregyházi csapatnak gyakorlatilag az első negyedóra elég volt ahhoz, hogy borítsák a papírformát. A kilencedik percben Törtei Tamás szöglete után Mohamadou Abdouraman a léc alá fejelt (1–0).

Három perc elteltével Pákolicz Dávid ívelte át a labdát balról, a rosszul helyezkedő Csizmadia Csaba felett, és a hosszún érkező Bajzát Péter jobbal a jobb kapufa segítségével a hálóba bombázott (2–0). A 22. percben újra a vendégek kapujában volt a labda, de Gengeliczki Gergő fejes gólját Iványi Zoltán játékvezető lökés miatt érvénytelenítette.

Érezte is Mátyus János, hogy változtatásra van szüksége csapatának, és már a 24. percben pályára küldte Adrian Ion Coroiant. Támadóbbá is váltak a vendégek, de Sasas Popin fejese mellé ment, Csizmadia szabadrúgását meg a kapus fogta. A túloldalon még Bajzátnak volt egy ígéretes lövése, de végül ez is mellé ment.

A második félidő két gyors cserével kezdődött: még a szünetben Waltner Róbert révén újabb támadó állt be a vendégekhez, majd az 50. percben egy ütközés után a hazaiaknál Zoran Kosztics esett olyan szerencsétlenül, hogy az első diagnózis szerint eltört a csuklója. Sajnos futball erre az időszakra már nem nagyon jutott, inkább hasonlított birkózásra ekkor a találkozó. Ehhez képest az első sárga lap csak az 59. percben került elő a játékvezető zsebéből, ezután viszont összesen ötöt osztott ki.

Ami mégis futballra emlékeztető jelenet volt, az Popin csúsztatása (mellé), illetve Pákolicz lövése, amit a gólvonalról kellett mentenie Vadims Zulevsnek. A végén a csereként beálló Sándor István, a túloldalon pedig Marian Sluka tornáztatta meg a kapusokat, de mindkettő hárítani tudott. A csereként beálló Pekár László a hosszabbításban lecsapott egy keresztbe ívelt labdára, és Szűcs mellett a kapu jobb oldalába lőtt, megadva a kegyelemdöfést a vendégeknek (3–0).

A Szpari megtörte a jeget, de „ez még csak a kezdet”