Tizenhét éves újonc döntötte el az északkeleti derbit

2015.05.23. 18:25
Pekárékat egy újonc szomorította (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Hiába vezetett sokáig a Nyíregyháza odahaza az ősi rivális Diósgyőri VTK ellen, a vendégek a hajrában fordítani tudtak a labdarúgó NB I huszonkilencedik fordulójában. A győztest gólt a 17 éves, csereként beálló, az élvonalban most debütáló Boros Gábor szerezte a vendégeknek a 90. percben.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DVTK 1–2 (Fodor 16., ill. Grumics 77., Boros 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Van pápánk! – hangzik a diadalkiáltás a konklávékat követően. Van papírunk! – kiáltotta világgá örömét a héten a Szpari tulajdonosa, Révész Bálint, és ha a licencadó testület is rábólint az igazolásra, lezárul végre a Diego Balbinot-ügy, és biztosan élvonalbeli lesz a következő idényben is a Nyíregyháza. Amely ettől a „papírmunkától" eltekintve nyugodtan készülődhetett a nagy északkeleti derbire, miközben a vendégek mestere, Vitelki Zoltán amiatt búsongott, hogy a mai Szpari–DVTK rangadók már nem mérhetők össze az évtizedekkel korábbiakkal sem hangulatukban, sem nívójukban.

Nos, jó négyezren így is kíváncsiak voltak a helyszínen a mérkőzésre, és a színvonalra sem lehetett panasz, különösképpen a hazai szurkolóknak nem: az első bő negyedórában négy helyzetet is kidolgoztak és kihagytak kedvenceik, az ötödiket Fodor Ferenc végül értékesítette. 1–0!

A diósgyőri védelem nem kis segítségével, tegyük hozzá gyorsan, és amiatt is bosszankodhatott a félezer vendégdrukker, hogy Bacsa Patrik az ötösről nagy ziccerben borzalmasan rosszul célzott.

Van csapatunk! – mosolyogtak egymásra elégedetten a nyírségi szurkolók a szünetben, Mátyus János legénysége ugyanis magabiztosan őrizte előnyét, ellenfelének igazi helyzete nem akadt.

A pihenőt követően bizony alaposan visszaesett a mérkőzés színvonala, egy jó fejest láthattunk azért húsz perc alatt, akkor Mihael Kovacevic csúsztatását fogta saját kapusa, a sérült Balogh Jánost helyettesítő Ovszijenko Volodimir. Vitelki a Koman Vladimir, Takács Tamás kettőssel próbálta meg frissíteni csapatát, Mátyus Rezes Lászlót dobta harcba.

Igor Zofcák került először igazi helyzetbe, de Bosnjak Predrag passzát közelről a kapusba vágta, Takács fejese a lécen csattant, majd Drazsen Okuka beadását Miroszlav Grumics az ötösről a kapuba vágta. 1–1!

A fellelkesülő DVTK aztán a győzelmet is megszerezte, a 90. percben a csereként beálló, 17 éves Boros Gábor első labdaérintéséből eldöntötte az északkeleti rangadót. 1–2, micsoda debütálás!

Boros egyébként szlovákiai magyar, Gabrielként anyakönyvezték, de saját bevallása szerint jobban szereti, ha Gábornak hívják, és 2012-ben került Magyarországra, Diósgyőrbe Rimaszombatból.

Vannak tehetségeink – a Vitelki-féle DVTK-nak meg újabb három pontja.

„Rengeteg lehetőségünk volt, de nem tudtunk élni velük – értékelte a találkozót Mátyus János, a Nyíregyháza trénere a Sport Tv-nek. – Ilyenkor egy dolgom van, meghajtom a fejem, és gratulálok az ellenfélnek. Szép tavaszunk volt, de a vége egy kicsit szürkébb lett, például ma is nyerhettünk volna. A fő célunkat elértük, hiszen a pályán biztosan az első osztályban maradtunk. Jelenleg van egy kis bizonytalanság a klub körül, de reméljük, a jövőnk fényes lesz. Kedden lesz a jogerős ítélet a licenccel kapcsolatban. A jelenlegi keretet egyben tartva, néhány új igazolással és jó alapozás után a következő idényben még jobban szeretnénk szerepelni.”

„Ország-világ láthatta, hogy a győzelemért jöttünk ma ide – mondta Vitelki Zoltán, a DVTK megbízott vezetőedzője. – Nagyon jó játékkal tudtunk egy nagyon jó ellenfelet legyőzni. Végig bíztam a győzelmünkben. Boros Gabi beállítása bejött, hiszen ő döntötte el a mérkőzést. Próbáltam tűzben tartani a játékosokat, de ezzel nem volt gond, hiszen óriási csapategységről tettek tanúbizonyságot. Csak a közeljövőről tudok beszélni, mivel a következő héten még van egy mérkőzésünk. Úgy gondolom, hogy maradok a klub kötelékében, de még bármit hozhat a jövő. Mindenesetre ezt most nagyon szeretem csinálni.”

1. Videoton FC 28 21 5 2 63–12 +51 68
2. Ferencvárosi TC 28 17 7 4 46–19 +27 58
3. MTK Budapest 29 18 3 8 39–24 +15 57
4. DVSC-Teva 29 14 9 6 39–19 +20 51
5. Paksi FC 29 13 9 7 42–26 +16 48
6. Újpest FC 29 13 9 7 37–28 +9 48
7. Diósgyőri VTK 29 12 9 8 42–36 +6 45
8. Győri ETO FC 29 10 8 11 41–39 +2 38