Torghelle hiába szépített, a Vidi legyőzte az MTK-t

2014.03.22. 15:55
Torghelle Sándor (jobbra) az első félidőben kapufáig jutott, a másodikban gólt szerzett (Fotó: Korponai Tamás)
Idegenben győzte le az MTK-t a Videoton (1–2) a labdarúgó NB I 21. fordulójában. A fehérváriak a 72. és a 74. percben is gólt szereztek, a fővárosiak Torghelle Sándor büntetőjével szépítettek, egyenlíteni azonban már nem tudtak.

Gesztesi Károly színművész a Polgári Platform „Szurkoljunk a rasszizmus ellen” kampánya keretében végezte el a meccs kezdőrúgását.

Az MTK ellen első tavaszi győzelmére hajtott a Videoton, melynél ezúttal hét magyar játékos került a kezdőbe. A találkozó első félideje nagy küzdelmet hozott, gólt azonban nem, a legnagyobb helyzet a 32. percben Torghelle Sándor nevéhez fűződött, aki Bese Barnabás kiugratásából tíz méterről a bal oldali kapufát trafálta telibe. Meg kell említenünk, hogy az MTK-nál megsérült Baki Ákos, akit le is kellett cserélni negyedóra elteltével.

A fordulás után felpörögtek az események, a 72. percben megszerezte a vezetést a Videoton: Arturo Álvarez húzott befelé a jobb oldalról, megtolta két védő mellett és középről, 18 méterről nagy erővel tekert a kapu bal oldalába. (0–1)

Két perccel később jött a következő Vidi-gól. Poór Patrik rántotta le Zé Luist a tizenhatos előterében, a szabadrúgást Nildo Petrolina 18 méterről, középről a kapu jobb oldalába tekerte, Hegedüs Lajos nem ért oda. (0–2)

A 84. percben Poór fejesébe kézzel ért bele a tizenhatoson belül Zé Luis, így büntetőhöz jutott az MTK. A labda mögé Torghelle Sándor állt, aki higgadtan a jobb felsőbe helyezett, Juan Calatayud nem érezte az irányt. (1–2)

Egyenlíteni már nem tudott az MTK, így a Videoton megszerezte első tavaszi győzelmét, a fővárosiak pedig maradtak a kieső zónában.

Torghelle Sándor: Nem nagyon kerekedett fölénk a Videoton

Összefoglaló

NB I
21. FORDULÓ
MTK–Videoton 1–2 (Torghelle 84. – 11-esből, ill. Álvarez 72., Nildo 74.)

TABELLA ♦ GÓLLÖVŐLISTA ♦ MENETREND ♦ EREDMÉNYEK

93. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 2–1-RE GYŐZÖTT A VIDEOTON!
90. perc:
Három perc lesz a hosszabbítás.
86. perc:
Zé Luis teker mellé 16 méterről.
84. perc: TORGHELLE BEVÁGJA, 1–2! Torghelle Sándor higgadtan értékesíti a büntetőt, a balra vetődő Calatayud mellett a jobb felsőbe teker.
82. perc: BÜNTETŐ! Zé Luis kap bele Poór fejesébe a tizenhatoson belül, jogos tizenegyes az MTK-nak, a Vidi légiósának pedig sárga.
81. perc: Cserél a Videoton, Kovácsot Filipe Oliveira váltja.
79. perc: Torghelle beadását Tar fejeli szögletre.
77. perc: Kovács István kap sárgát buktatásért.
74. perc: HATALMAS GÓL! NILDO, 0–2!
Az imént kiharcolt szabadrúgás mögé Nildo Petrolina áll oda és 17 méterről, középről gyönyörűen teker bal lábbal a kapu jobb oldalába. Két remek megmozdulás után két góllal vezetnek a vendégek.
74. perc:
Poór Patrik rántja le Zé Luist, megússza egy sárgával, veszélyes helyről szabadrúgás a Videotonnak.
72. perc: VEZET A VIDEOTON! ARTURO ÁLVAREZ, 0–1!
A salvadori légiós a jobb oldalról húz középre, megtolja Fejes és Vass Ádám mellett is, majd középről, 18 méterről elemi erővel lő a kapu bal oldalába. Pazar egyéni akció.
69. perc:
Időközben a Puskás Akadémia már 3–0-ra vezet a Mezőkövesd ellen az újoncok csatáján. ÉLŐBEN ITT!
66. perc: Kettős csere az MTK-nál, Ladányi helyén Vass Patrik, Besét pedig Kelemen Dávid váltja.
65. perc:
Kovács István egy szóló után 16 méterről nem talál kaput.
62. perc:
Zé Luis beállásával felpörög kicsit a Videoton.
60. perc: És akkor itt a csere, Vítor Gomes helyén Zé Luis.
59. perc: Cserélni fog a Videoton ismét, Zé Luis készülődik a vonal mellett.
57. perc: Cserél a Videoton, Nildo Petrolina váltja Gyurcsó Ádámot.
55. perc:
Ladányi lő fölé távolról. Időközben Torghellét kell ápolni az oldalvonal mellett, de visszatér a pályára a rutinos csatár.
52. perc: Horváth Zsolté a meccs első sárgája, felrúgja Szolnokit.
50. perc: Arturo Álvarez lő a jobb oldalról, jócskán fölé.
50. perc: Vukmir rúg oda Kovács Istvánnak, szabadrúgás veszélyes szögből a Vidinek.
49. perc:
Torghelle lép ki Nagy Tibor átadásával Juhász Roland mellett, de les miatt megállítja Kassai.
46. perc: Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.
46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Nem hozott gólt tehát az MTK és a Videoton találkozójának első félideje, a fővárosi csapat járt közelebb a gólszerzéshez. A 15. percben Baki Ákost sérülés miatt le kellett cserélni a házigazdánál, mely a 32. percben Torghelle Sándor révén került közel a vezetés megszerzéséhez. Bese Barnabás ugratta ki a rutinos csatárt, aki jó tíz méterről a bal oldali kapufát trafálta telibe, majd Juan Calatayudról fölé pattant a labda. Az MTK némi mezőnyfölényben volt az első 45 percben, de nem tudta gólra váltani azt.

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0 A SZÜNETBEN AZ ÁLLÁS!
45. perc:
Pölöskei lövése Juhász Rolandról vágódik le.
44. perc:
Szabadrúgáshoz jut veszélyes helyen a Videoton, középről, 19 méterről Gyurcsó azonban fölé teker.
43. perc: Gyurcsó távoli lövését könnyen védi Hegedüs.
42. perc:
Vukmir blokkolja Nikolics lövését, ezzel felszabadul a hazaiak kapuja.
40. perc: Kissé beszorul saját térfelére az MTK az utóbbi percekben.
36. perc:
Pölöskei Zsolt lövését Szolnoki blokkolja.
33. perc: Az MTK egyelőre magasabb hőfokon pörög, mint a Videoton, de mezőnyfölényét nem tudja gólra váltani Garami József legénysége.
32. perc: HELYZET! Bese ugratja ki a tizenhatoson belül Torghellét, aki szorongatott helyzetben, becsúszva lő, a bal oldali kapufát trafálja telibe. Az eddigi legnagyobb gólszerzési lehetőség.
29. perc: Tarnak csúszik oda nyújtott lábbal Ladányi, szabadrúgás, mely után Hegedüsé a labda.
27. perc:
Bese esik el a tizenhatoson belül Stopira mellett, hiába reklamálnak a hazaiak, nincs büntető.
25. perc: Ladányi bal oldali beadását Stopira vágja ki középen.
20. perc: A mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben egyelőre.
17. perc: A másik 16 órakor kezdődő találkozón egyelőre nincs gól, Puskás Akadémia–Mezőkövesd 0–0.
15. perc: Nagy Tibor áll a megsérülő Baki Ákos helyére.
14. perc:
A bal oldalon próbál támadni a Videoton, de Álvarez beadását kivágják, majd egy rossz indítással felszabadul az MTK kapuja.
14. perc:
Baki Ákos egy szerelés közben megsérül, aláfordul a térde, le kell cserélni az MTK védőjét.
13. perc: Vass Ádám végzi el a meccs első szögletét, a mély beadás azonban mindenkit elkerül.
12. perc:
Kiegyenlített a találkozó egyelőre, az MTK-nál van kicsit többet a labda.
9. perc: Stopira bal oldali beadása elmegy mindenki előtt, a túloldalon pedig tisztáz az MTK.
7. perc: Torghelle három Videoton-játékos között is megtartja a labdát, a nézőtéri tapsvihar nem marad el.
3. perc: A nézőtéren közben zúg a Hajrá, MTK!
2. perc: Rögtön egy felívelés Torghelle felé, a harcos csatár megy érte, de kivágják a vendégek.
2. perc: Ott ül a lelátón Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője is. Csapata csak vasárnap lép pályára, méghozzá Kecskeméten.
1. perc: Az MTK szokásos kék-fehér mezében lép pályára, a Videoton is megszokott szerelésében.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Néhány perccel csúszik a kezdés, mivel a Videoton játékosaira várni kellett.

Az MTK tavasszal eddig egy meccset nyert, a Ferencváros elleni örökrangadót, míg a Videoton még nyeretlen.

ÍME A KEZDŐCSAPATOK
MTK: Hegedűs – Baki, Vukmir, Poór, Fejes – Pölöskei, Vass Á., Ladányi – Horváth, Torghelle, Bese.
Videoton: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Tar, Stopira – Sándor, V. Gomes – Gyurcsó, Kovács, Álvarez – Nikolics.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az MTK–Videoton mérkőzés az NB I 21. fordulójában. Tartsanak velünk!