Az MTK győzelemmel búcsúzott a Hidegkuti-stadiontól

2014.05.31. 17:59
Az MTK két góljának szerzőjét, Bese Barnabást köszöntik a hazai játékosok (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I. 30. fordulójában az MTK biztosan győzte le a már kiesett Kaposvárt, és szépen búcsúzott az idénytől és a régi stadiontól is.

A búcsú napja volt ma a Hungária körúton. Először is azért, mert a 30. fordulóval búcsúzott az NB I 2013–2014-es idénye, másrészt azért, mert tíz év élvonalbeli szereplés után kieső Kaposvár itt játszotta az utolsó meccsét. De legfőképpen azért, mert ezzel a meccsel búcsúzott az MTK stadionja. Az eredetileg 1912-ben átadott, majd 1947-ben, a háború pusztítása után újjáépített létesítményt lebontják, és új, 5000 néző befogadására alkalmas stadiont építenek a helyére. Az MTK biztos győzelemmel búcsúzott a „szentélytől".

Az első félidő első harmada unalmas játszadozással telt. Az MTK-nál volt többet a labda, mégsem sikerült eljutnia a somogyiak kapujához. Aztán fokozatosan növelte a nyomást a hazai csapat, a vendégek pedig gyengén játszottak, esélyük sem volt, hogy veszélyt jelentsenek Hegedüs kapujára.

Ennek ellenére mégis meglepő volt, hogy a 34. percben vezetést szerzett az MTK, addig ugyanis számottevő helyzetet nem tudott kialakítani. Bese Barnabás húzta el a labdát Hadaró mellett a tizenhatos előterében, előretört, 11 méterről, jobbról lőtt, és a lövés meglepte Rusákot, így a labda a rövid sarokba vágódott. 1–0

A gól elégedetté tette a hazaiakat, a vendégek pedig nem tudtak újítani, így a 43. percben növelte előnyét az MTK. Egy bal oldali beadásba rosszul ért bele a tizenhatoson belül Kovács, a labda Bese elé perdült, a támadó pedig 10 méterről, jobbról, egyből a hosszú sarokba bombázott. 2–0

A második félidő sokáig mérsékelt játékot hozott, az MTK őrizte az előnyét, és növelhette volna is, de Vass Patrik nem tudott betalálni, majd a 72. percben Eppel harcolt ki tizenegyest. A sértett végezhette el a büntetőt, de csúnyán fölé lőtt.

A hátralévő időben már nem történt igazán említésre méltó esemény, így a hazai szurkolók jó érzéssel búcsúzhattak el a régi pályától, ellentétben a kaposváriakkal, akik szomorúan készülhetnek az NB II-re.