Hrepka gólja döntött Dunaújvárosban – az MTK legyőzte a Honvédot

2016.03.09. 17:55
Nagy csatában gyűrte le az MTK a Honvédot (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában az MTK ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban Hrepka Ádám góljával 1–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

MTK–Honvéd 1–0 (Hrepka 29.)

Az MTK és Budapest Honvéd 187. első osztályú összecsapására Dunaújvárosban került sor, mivel a szintén albérletként szolgáló Illovszky-stadion gyepszőnyege az elmúlt időszakban lejátszott rengeteg mérkőzés miatt sokat romlott, így a kék-fehéreknek két bajnoki erejéig újra költözniük kellett. Emellett az MTK-nak azzal is meg kellett birkóznia, hogy a kezdés előtt nem sokkal Kanta József belázasodott, így nem állt Teodoru Vaszilisz rendelkezésére.

Ennek ellenére jó iramban és egy nagy MTK-lehetőséggel kezdődött a találkozó: a 8. percben Torghelle Sándor készítette le fejjel a labdát Khaly Iyane Thiamnak, aki huszonnégy méterről a bal oldali kapufát találta telibe. Ezután jó iramban, de kevés helyzettel folytatódott a mérkőzés, amelyen inkább a kék-fehérek akarata érvényesült.

A 29. percben megtört a jég, és betalált a „hazai csapat": Thiam ugratta ki remek ütemben Hrepka Ádámot, aki kissé jobbról, nyolc méterre a kaputól, Horváth András felett a kapu bal oldalába emelte a labdát (1–0).

Az első félidő hajrájában egy támadáson belül kétszer is egyenlíthetett volna a Honvéd, ám Hegedüs Lajos két nagy védést is bemutatott, egy remek szabadrúgás-kombináció végén előbb Prosser Dániel perdítését hárította, majd Souleymane Youla ollózó mozdulata után is védett, így 1–0-s MTK-vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőt ott kezdték a kispestiek, ahol az elsőt abbahagyták: egy szöglet utáni kavarodás végén kellett Mato Grigicsnek a gólvonalról tisztáznia, majd Prosser lapos szabadrúgását hárította Hegedüs.

A folytatásban hiába szorította be saját térfelére az MTK-t a Honvéd, nem tudott betalálni, sőt a kék-fehérek több életveszélyes kontrát is vezettek: a 66. percben Thiam öt méterről, senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelte Gera Dániel beadását, majd a csereként beálló Darko Nikacs lőtt a bal oldali kapufa mellé tizennégy méterről.

A 80. percben előbb Marek Strestík beadásából Thiam lövését Horváth András védte, majd a kipattanót Nikacs a bal oldali kapufára vágta.

Az 1–0-s MTK-siker után a kispestiek maradtak a tabella 8. helyén, a kék-fehérek pedig a 4. helyre léptek előre.

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA ÉRHETI EL!