Torghelle gólja megszakította a Fradi veretlenségi sorozatát

2015.11.21. 17:57
Torghelle Sándor (balra) egy másodperccel a gólja után (Fotó: Veres Viktor)
Hiába játszott óriási mezőnyfölényben a Fradi a labdarúgó NB I 16. fordulójában, hiába döngette meg kétszer is a kapufát, az MTK Torghelle Sándor szépségdíjas góljával megnyerte a 208. örökrangadót. Ezzel eldőlt az is, hogy nem lesz rekorddöntés, a Fradi 2014. október 4., 34 veretlenül megvívott bajnoki meccs után elszenvedte első vereségét.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

MTK–FERENCVÁROS 1–0 (Torghelle 31.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Úgy érkezett az örökrangadóra a Fradi, hogy 35 meccsre hizlalja bajnoki veretlenségét. Az MTK-nál fogadkoztak, és reménykedtek, hogy az Illovszky Stadion szerencsét hoz majd a kék-fehéreknek, ha már albérletben kell játszaniuk.

Nekiesett az MTK-nak a Fradi, sorra jöttek a veszélyesnél veszélyesebb akciók, de Hegedüs egészen parádés formában védett, nem lehetett neki gólt lőni. Amikor pedig már Hegedüs sem tudott mit tenni, mentett a kapufa. Az első félidőben előbb Gera fejesét, majd – a hajrában – Hajnal hatalmas lövését mentette a kapu kerete.

Az MTK védőinek hátát szinte felhorzsolta a háló, de a Fradi gólja csak nem akart megszületni. És ahogy a futballban már annyiszor megtörtént, az első valamirevaló helyzetét gólra váltotta az MTK.

Kanta ívelhetett be szabadrúgást a tizenhatoson belülre a 31. percben, és mivel a védők teljesen elfeledkezett Torghelléről, a hazaiak nagy kedvence 8 méterről, kapásból, akrobatikus mozdulattal Dibusz kapujába lőtt. 1–0

A második félidőben sem változott a játék képe, ugyanúgy ment előre a Fradi, de a lelkes hazaiak állták a sarat. A zöld-fehér szurkolókban felrémlett a Zeljeznicar elleni első mérkőzés, ahol hasonló koreográfiával szenvedett vereséget a Fradi. Hiába volt a nagy mezőnyfölény, nem sikerült annyi helyzetet kialakítania a Ferencvárosnak, mint az első félidőben.

Ennek ellenére Damoklesz kardjaként lebegett a hazaiak fölött az egyenlítés veszélye. Thomas Doll Sesták beállításával igyekezett lendíteni a támadójátékon, de a szervezett MTK-védelmet az ívelgetésekkel nem lehetett megzavarni.

– Micsoda? Kikaptunk? – Leandro (jobbra) alig hitt a szemének (Fotó: Veres Viktor)

Az utolsó negyedórára jött Radó is, de nem különösebben számított ez sem. Még a végére is jutott Hegedüstől egy hatalmas védés, így megszakadt a Ferencváros rendkívüli, 2014. október 4-e óta, 34 meccsen át tartó bajnoki veretlenségi sorozata. A százszázalékos bajnokságot nyerő elődök szédületes szériája tehát jó ideig nincsen veszélyben…

Doll kifakadt – „Ezt a PL-ben elengedték volna…”
„Sok helyzetet kidolgoztunk, és sok lehetőségünk volt, de az első akcióból gólt kaptunk. Nem tetszettek a játékvezetői ítéletek. Ezek sima fejelések és párharcok voltak, mégis furcsa ítéletek születtek. Vissza kell majd néznem a tévében a meccset. Kár volt pontrúgásból gólt kapnunk, de Torghelle tényleg nagyszerű gólt szerzett. Megkérdeztem a bírót, hogy mit látott, mert szerintem ez sima harc volt a labdáért, egy fejes, felugrás, kis lökéssel, amit az angol bajnokságban elengednek” – mondta az M4 Sportnak Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője.
„Hogy szép győzelmeket tudjunk aratni, ahhoz fájdalmas vereségeket kell elszenvednünk, ezt a héten átéltük. Gratulálok a Ferencvárosnak, mert azt játszotta, amit tud, mi úgy játszottunk, ahogy kellett. Sajnálom, hogy a kontrák nem sikerültek, ettől függetlenül érdekes, taktikailag fölépített mérkőzés volt ez mind a két csapat részéről. Alázattal kell ott maradnunk a földön, ahol vagyunk. Örültem, hogy sikerült visszatérnünk arra a vágányra, amelyiken elindultunk. Továbbra is sok sikert kívánok a Ferencvárosnak, mert jól összerakott társaság, de ebben az esetben az akarat és a fegyelem és a mai jobb forma fölülmúlta azt a minőséget, amit a Ferencváros képvisel. Ezt a három pontot meg kell becsülnünk, „ez már történelem” – nyilatkozott az M4 Sportnak László Csaba, az MTK vezetőedzője.

A találkozót követően Torghelle Sándor és Hegedüs Lajos, valamint Böde Dániel és Hajnal Tamás értékelt az NSO Tv-nek