Vérszegény Fradi és MTK-győzelem az örökrangadón

2014.08.31. 15:25
A Ferencváros támadójátéka eléggé kilátástalan volt az örökrangadón (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában az MTK 2–1-re győzött a Ferencváros elleni derbin a Bozsik-stadionban. Az első két gól szöglet után született, Poór Patrik találatára Benjamin Lauth válaszolt, majd a 80. percben Vass Patrik passzából Horváth Zsolt döntötte el a 205. örökrangadót.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

MTK Budapest–Ferencváros 2–1 (Poór 25., Horváth Zs. 80., ill. Lauth 29.)
Budapest, Bozsik József Stadion. Vezeti: Bognár Tamás
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

TABELLA

Jóval visszafogottabban indult a 205. örökrangadó, mint a tavaszi 204., amelyet Pölöskei Zsolt bombagóllal kezdett – az első negyedórában csendesen (hangulatilag is csendesen – igen kevesen voltak a lelátón...) csordogált a játék, egy helyzettel. Az mondjuk nem volt kicsi: Vass Patrik adott be precízen balról, Horváth Zsolt egyedül maradt a hosszún, és vissza is fejelte a bal alsó felé a labdát, amely Dibusz Dénes legnagyobb megkönnyebbülésére centikkel elpattogott a kapu mellett.

A következő nagyobb lehetőség is Horváthé volt, aki a 12. percben balról indulva legyorsulta Pavlovicot, majd Dibuszba lőtt, nem túl jól. A 25. percben Kanta József a sorfalat találta el egy jó szögből elvégzett szabadrúgásból, de a szöglet után már megszerezte a vezetést az MTK: három Fradi-védő vétette el Kanta beívelését, a labda Poór Patrik elé került, aki hat méterről, középről nagy erővel a kapuba lőtt (1–0).

Simán lehetett volna 2–0 is, miután az MTK egy gyors, létszámfölényben vezetett kontrát ziccerig játszott, ám Pölöskei Zsolt egy az egyben nem tudott túljárni a szépen hárító Dibusz eszén.

A 29. percben aztán bánhatta, mivel szögletből egyenlített a Ferencváros: Gera kornere a hosszúra érkezett, Benjamin Lauth üresen maradt és közvetlen közelről a hálóba fejelt a pontrúgást „végigmozizó" Hegedüs mellett (1–1). Súlyos védelmi hiba, ugyanúgy, ahogy az MTK gólja előtt is. Ez volt Lauth első gólja az NB I-ben, és ez volt a szezon első MTK-meccse, amelyen mindkét mérkőző fél gólt szerzett.

Az MTK tudatosabban játszott, kis híján azonban kapott még egy gólt szöglet után a 44. percben: óriási kavarodás alakult ki a kék-fehérek kapuja előtt, de egy FTC-játékos sem tudott a hálóba stukkolni – végül Ugrai fejelt fölé közvetlen közelről. Kevés hiányzott hozzá, hogy a félidőben valamivel veszélyesebb MTK ne hátrányban vonuljon pihenőre...

A szünetben Thomas Doll kettőt cserélt, mert teljesen érthetően elégedetlen volt csapata támadójátékával: a passzív Busai, Ugrai duó jött le, Kukuruzovic és Csukics érkezett. Ez sem sokat változtatott, de az MTK sem volt veszélyes – egészen a 64. percig, amikor Dibusz figyelme elkalandozott, Horváth Zsolt meglépett, ám keresztbe lőtt a kapu előtt. A 75. percben Böde akadt fent ígéretes helyzetben az MTK védőin, ám az FTC támadójátéka továbbra sem volt igazi – az MTK pedig a 80. percben lecsapott.

Vass Patrik kapott jobbösszeketőben kiváló indítást Kantától, kilépett a leshatárról, ziccerben farkasszemet nézett Dibusszal, majd balra passzolt, Horváth Zsolt pedig kihasználta a százszázalékos helyzetet, laposan a hálóba lőtt (2–1).

Az MTK a gól után visszahúzódott kontrázni, várva, hogy az ötlettelenül játszó FTC mivel tud előrukkolni. Nos, nem sokkal tudott: a vérszegény támadásokat nem kísérte siker, az MTK-nak pedig még helyzete is adódott, Pölöskei lőtt futtából a jobb alsó sarok mellé.

A kék-fehérek megérdemelten nyerték meg 2–1-re az örökrangadót, sorozatban harmadszor múlták felül házigazdaként bajnoki mérkőzésen ősi riválisukat – és feledtették szurkolóikkal a Videotontól elszenvedett súlyos vereséget. Az MTK egyhuzamban a hetedik győzelmét aratta pályaválasztóként, április 12. óta minden hazai bajnokiját megnyerte. A Ferencváros játékáról mindent elmond Thomas Doll értékelése: „Szív nélkül nem lehet játszani.”

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!