Alaposan meglepte a Mol Vidit a vendég MTK

2018.10.07. 17:50
Alaposan meglepte a házigazda, címvédő Mol Vidit a mérkőzések óta nyeretlen MTK, mert a három gólt szerző kék-fehérek elvitték mind a három pontot a Pancho Arénából.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Mol Vidi FC–MTK Budapest 0–3
(Gera D. 21, Kanta J. 35., Bognár I. 70.)

Felcsút, Pancho Aréna, 1220 néző. V: Kassai

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Amit a Debrecen augusztus 10-én elvett, október 6-án visszaadta. A negyedik fordulóban ugyanis a Loki 1–1-re végzett a Mol Vidi ellen Felcsúton, így két ponttól fosztotta meg a bajnoki címvédőt – a Ferencváros legnagyobb örömére. A 10. fordulóban azonban az Üllői útra látogatott Herczeg András csapata, és ha már arra járt, 2–2-es döntetlent játszott a listavezetővel – a fehérváriak boldogságára. A piros-kékek ezzel esélyt kaptak arra, hogy faragjanak a Fradival szembeni hátrányukból, igaz, a feladatuk mindennek ígérkezett, csak könnyűnek nem, hiszen az újonc létére remekül szereplő MTK Budapest várt rájuk.

A vendégcsapat semmit sem bízott a véletlenre, a Fejér megyei községben feltehetőleg még sokan a vasárnap délutáni álmukat aludták, amikor a kék-fehérek autóbusza már begördült a sporttelep parkolójába csaknem két és fél órával a kezdés előtt. Egy perccel a kezdés előtt már Juhász Roland került a középpontba: egy 143-es Vidi-mezt és egy 107-es MTK-dresszt vehetett át a két klub sportigazgatójától, Kovács Zoltántól, valamint Polyák Balázstól. Magyarázat persze van a különös számválasztásra, a honi élvonalban csak az említett két gárdában futballozó 35 esztendős védő másfél hete, a Mezőkövesd Zsóry ellen játszotta 250. NB I-es meccsét, s aki vetett egy pillantást a két dresszre, rögvest megtudhatta, hogy melyikben hányat.

A 19. percben már egy 9-es felsőt viselő középpályás vétette észre magát: Bognár István akkora kapufát rúgott, hogy annak zúgása talán még Alcsútig is elhallatszott. Három perccel később Gera Dániel „csak” helyezte a labdát, és hogy jól tette, jelzi, vezetéshez juttatta csapatát. A látottak alapján az sem volt érdemtelen, hogy a vendégek kétgólosra növelték előnyüket a szünetig, miután Kanta József mesterien lőtte ki a jobb alsó sarkot. A csütörtöki, Chelsea elleni Európa-liga-mérkőzés nyomait magán viselő Mol Vidi találkozott a tompaságát könyörtelenül kihasználó MTK-val – ennek nem is lehetett más a vége, mint a félidei 0–2.

A fehérváriaknak mindenesetre volt mibe kapaszkodniuk: szeptember 2-án, a Ferencváros otthonában is álltak 0–2-re, mégis 2–2 lett a vége. S a második félidőt úgy is indította a Vidi, ahogy az elsőt kellett volna, felgyorsította a játékot, bátran ment előre, igyekezett mihamarabb az MTK kapuja elé érni. És tessék, húsz perc leforgása alatt négy nagy lehetősége is nyílt a szépítésre. Hogy egyiket sem váltotta gólra, a 71. percben bánhatta csak igazán, amikor Bognár István a bal alsó sarokban kikötő lövésével pontot tett a meccs végére.

A győzelmével a harmadik helyre fellépő kék-fehér együttes mellett egy nyertese volt még ennek az estnek – igen, a Ferencváros.

12. Szombathelyi Haladás 10 1 2 7 11–21 –10 5
A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.