A kapufa is segítette, de megérdemelten nyert a Vasas

2017.03.04. 15:20
Kire Risztevszki góljával szerzett vezetést a Vasas (Fotó: Földi Imre)
Megszerezte első tavaszi bajnoki győzelmét a Vasas, amely 2–0-ra nyert a Mezőkövesd otthonában a labdarúgó NB I 22. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–VASAS 0–2
(Risztevszki 21., Berecz Zs. 50.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2200 néző. Vezette: Erdős

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A mai összecsapást megelőzően a legutóbbi öt bajnokiját megnyerte otthon a Mezőkövesd, ráadásul csak a Videoton tudta bevenni a borsodiak kapuját. Ehhez képest a Vasas elleni első játékrészben nyoma sem volt az eddig mutatott hazai játéknak, Lazar Veszelinovics megmozdulásain kívül szinte nem akadt veszélyes helyzete Tomiszlav Szivics együttesének.

Bár az ősszel sokáig éllovas Vasas sem játszott tudásához méltón, szünetre mégis az angyalföldi gárda vonulhatott előnnyel. A 21. percben Mohamed Remili kanyarintott be bal oldalról egy szabadrúgást, amelyet követően Vaskó Tamás visszafejelte középre a labdát. Mahir Saglik ugyan két méterről csak a kapufát találta el, a kipattanó azonban Kire Risztevszki elé került, aki öt méterről nem hibázott, és a kapu közepébe lőtt (0–1).

A csapatokat az erős szél sem segítette, ami rengeteg ívelésnek alá kapott, de ezt figyelembe véve sem mondhatni, hogy megszakadtak volna a felek – ennek ellenére a Vasas megérdemelten vonulhatott vezetéssel pihenőre.

A fordulás után gyakorlatilag negyedóra alatt több minden történt, mint az egész első félidőben. Az 50. percben megduplázta előnyét a Vasas: Hangya Szilveszter húzott el a bal szélen, az alapvonalról visszatett labdáját Berecz Zsombor még át is tudta venni, mielőtt hét méterről – a kapufa segítségével – a bal sarokba bombázott volna (0–2).

Ezután a Mezőkövesd pillanatai következtek. Veszelinovics ment el a jobb oldalon, visszatett labdáját Marek Strestík átvette, majd a tizenhatos vonalától pár méterre a jobb kapufára bombázott. A kipattanó maradt a hazaiaknál, akik ismét veszélyeztettek. Egy bal oldalról érkező beadást Veszelinovics kapu fölé fejelt óriási helyzetben.

Néhány perccel később Strestík lekészítése után csapattársa lőtt kapufát, majd a cseh játékos is eltalálta a lécet. Nem mondhatni, hogy az égiek a hazai csapat játékosainak kezét fogták volna...

Helyzetei ugyan a folytatásban is adódtak a Mezőkövesdnek, ám közel sem akkorák, mint a játékrész első tizenöt percében. Michael Oenning remekül reagált a hazai cserékre és a mérkőzés alakulására, így a Vasas – főleg az első félidőt figyelembe véve – megérdemelten szerezte meg a három pontot.

A piros-kékek sikerüknek köszönhetően két pontra megközelítették a második helyre visszacsúszó Honvédot, míg a Mezőkövesd – egyelőre – maradt az ötödik helyen.