Dombó nagy potyát kapott – győzött az Újpest Kövesden

2018.05.27. 16:52
Gundel-Takács Bence jól őrizte az Újpest kapuját (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I utolsó előtti, 32. fordulójában az Újpest Branko Pauljevics 11. percben szerzett szerencsés találatával 1–0-ra győzött a Mezőkövesd otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–ÚJPEST 01 (Pauljevics 11.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2826 néző. Vezette: Kassai

Nem maradt következmény nélkül a Mezőkövesd honlapján közzétett felhívás, amelyben a klub vezetősége arra kérte a csapat szurkolóit, hogy minél többen menjenek ki a stadionba, az élvonalbeli tagság megőrzéséhez ugyanis mindenki támogatására szükség lesz. Jöttek is hosszú, tömött sorokban a nézők, akik tudták, csapatuk embert próbáló feladat előtt áll. A Mezőkövesd legutóbbi három bajnokiján kilenc pontot szerzett, ám maradt izgalom az utolsó hazai összecsapásra is.

A vendég újpestiek a szerdai kupagyőzelem után igyekeztek ráhangolni magukat a találkozóra. Abban a tudatban tették, hogy egy győzelemmel elérhető közelségbe kerülnek a dobogó alsó fokához.
Nos, nem rontott egymásnak a két csapat. A hazaiak nélkülözték házi gólkirályukat, Koszta Márk öt sárga lap miatt kényszerült a lelátóra. Távollétében Sztefan Drazsicsra és Novák Csanádra várt a vendégkapu veszélyeztetése.

Az újpestiek csak négy játékost ültetek a kispadra, érdekes, hogy korábban rendszerint valamennyien a kezdő tizenegyben jutottak szóhoz.

A 11. percben a hazai kapuban Dombó Dávid bemutatta, hogy nemcsak a Liverpool kapusa, Loris Karius képes elképesztő hibára, Branko Pauljevics a bal szélen, az alapvonal közeléből amolyan minden mindegy alapon ballal, laposan középre lőtte a labdát, amely a jobb oldali kapufánál helyezkedő, de nagyon rossz ütemben vetődő kapus hasa alatt a bal sarokba vánszorgott, 0–1.

A gól hideg zuhanyként érte a hazaiakat, akik a folytatásban kapkodtak, sok átadási hibát követtek el. Az Újpest magabiztosan kézben tartotta az irányítást, kényelmes tempóban futballozott, a Mezőkövesd akcióiból hiányzott az átütőerő, az elképzelés és a tervszerűség is.

A hosszú előreívelések nem vezettek eredményre, úgy tűnt, mintha a kék-sárgákat tette volna elégedetté az egygólos hátrány. Az Újpest védelme könnyen állta útját az erőtlen hazai kísérleteknek, lagymatag játék folyt a pályán.

Gyökeres fordulat a szünet után sem állt be, igaz, a hazaiak ekkor már nagyobb hangsúlyt fektettek a támadásokra. Persze az is a fejekben motoszkálhatott, hogy az eredmények szerencsés alakulása folytán akár a vereséggel is bent lehet maradni. Szalai Attila beállításával az utolsó harminc percre valamivel veszélyesebb lett a Mezőkövesd játéka, de a gól továbbra is hiányzott.

Amikor pedig a horvát Matija Katanec reklamálásért megkapta második sárga lapját, és csapata emberhátrányba került, a vendégek gyakorlatilag elkönyvelhették a győzelmet. Az Újpest érettebb játékával rászolgált a három pontra, és továbbra is harcban áll a harmadik helyért.

A hazaiak azonban még nem nyugodhatnak meg, és a záró fordulóban, Szombathelyen sem tét nélküli mérkőzés vár rájuk, hiszen legalább egy pontot szerezniük kell a biztos bennmaradáshoz. Vagy kivárni, hogy az eredmények kedvezően alakuljanak a számukra.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Videoton FC 32 20 8 4 64–26 +38 68
2. Ferencvárosi TC 32 18 11 3 66–28 +38 65
3. Újpest FC 32 11 13 8 39–37 +2 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52–45 +7 44
5. Budapest Honvéd 32 12 8 12 47–52 –5 44
6. Paksi FC 32 11 9 12 43–47 –4 42
7. Puskás Akadémia FC 32 10 10 12 40–46 –6 40
8. Mezőkövesd Zsóry FC 32 9 10 13 35–51 –16 37