Kispesti ötös – a Honvéd magabiztosan halad a cél felé

2017.05.06. 17:55
Lanzafame vezetésével öt gólt lőtt a Honvéd (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a kiesés elől menekülő Mezőkövesd a félidőben még vezetett, de a második játékrészben a Honvéd beindult, és nagyon sima, 5–1-es győzelmet aratott, ezzel továbbra is az élen áll.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDHONVÉD 1–5 (Kink 17., ill. Kamber 50., Lanzafame 66., 88., Bobál D. 75., Eppel 84.)

Mezőkövesd, 2105 néző. Vezette: Szabó Zsolt

Négy fordulóval a bajnokság vége előtt alig találni olyan csapatot, melynek valamiért ne lenne fontos az összes hátralévő meccset megnyerni. A Mezőkövesd és a Honvéd összecsapásán is két ilyen együttes találkozott: a borsodiak új edzővel, Radványi Miklóssal küzdenek a kiesés elkerüléséért, míg a Honvédnak az első hely megőrzése a vágya.

Érződött a tét a feleken, a játékosok folyamatosan reklamáltak, idegeskedtek és rengeteget szabálytalankodtak – Szabó Zsolt játékvezető összesen öt sárga lapot osztott ki már az első félidőben, és csak a jóindulatán múlott, hogy nem állított ki senkit.

Szerencsére azért nem csak ezt lehet megemlíteni a játékrész kapcsán. A 17. percben Molnár Gábor bal külsővel gyönyörűen tekert a kapu elé üresen érkező Tarmo Kinkhez, aki közelről kapáslövéssel bevette a kaput (1 –0). A Kövesd gyakorlatilag az első valamirevaló helyzetéből betalált, nem volt viszont ilyen jó a Honvéd helyzetkihasználása, amiért leginkább Tomás Tujvel a felelős – a hazai kapus Patrick Ikenne-King, Davide Lanzafame és Eppel Márton próbálkozását is hatástalanította, valamint többször jól jött ki a kapujából, amivel megelőzte a nagyobb helyzetet.

A fordulás után gyorsan kiegyenlített a listavezető: az 50. percben Lanzafame pontosan tekert egy szabadrúgást Djordje Kamber fejére. 1–1

Tizenöt perccel később Egerszegi három-négy méterről találhatott volna be, mezőkövesdi öröm helyett azonban kicsivel később kispesti ünneplés kezdődött: Lanzafame szólózott, majd 11 méterről védhetetlenül a jobb felsőbe lőtt (1–2). Innentől fővárosi örömfoci kezdődött, a 75. percben Bobál Dávid olasz társához hasonlóan kíméletlen volt, ő a bal felsőbe varrta be (1–3), aztán a Honvéd magyar gólfelelőse gondoskodott róla, hogy „mindenki tudja, hogy Eppel a gólkirály”. A hajrában Lanzafame a második találatával beállította az 5–1-es végeredményt.

A Mezőkövesden tehát elsőre nem segített az edzőváltás, míg a Honvéd három fordulóval a vége előtt még mindig az élen áll.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Budapest Honvéd 30 17 5 8 47–27 +20 56
2. Videoton FC 30 16 8 6 58–26 +32 56
3. Ferencvárosi TC 30 13 9 8 51–40 +11 48
4. Vasas FC 30 14 5 11 45–36 +9 47
5. Szombathelyi Haladás 30 12 6 12 38–40 –2 42
6. Paksi FC 30 10 11 9 35–33 +2 41
7. Újpest FC 30 9 12 9 45–45 0 39
8. Debreceni VSC 30 10 7 13 37–40 –3 37