Egy sorozat vége: nyert odahaza a Pápa

2013.11.01. 18:52
A Pápa legyőzte a Kecskemétet (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 13. fordulójának nyitó mérkőzésén a Lombard Pápa 3–1-re legyőzte odahaza az első félidőben, egy egyes állásnál 10 emberre fogyatkozó Kecskemétet.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A múlt héten pontot mentett Debrecenben egy varázslatos hajrával a sok sebből vérző Pápa, amely a Kecskemét ellen is erősen tartalékosan állt fel, Dlusztus András, Goran Marics, Henri Griffiths és Novica Makszimovics nélkül. A náluk a fordulónak két hellyel előkelőbb pozícióból nekivágó Kecskemét sem vett éppen csodarajtot a bajnokságban, de az ősz végére összerázódott a csapat, ezt olyan skalpok jelezték, mint a Győré, a Puskás Akadémiáé vagy a Paksé.

Pápán már az első percben betalálhattak volna, de Szűcs Lajos megmentette kapuját egy bátor kivetődéssel, majd egy negyedóra múlva Pato közeli fejesét kapta ki a jobb felső elől a Lombard vasembere. Igyekeztek a hazaiak is, csak éppen 16-os környéki lövéseiket rendre blokkolták, egészen a 22. percig, amikor Lazar Arszics bombája ellen nem akadt orvosság. 1–0!

Nem sokáig örülhettek a pápaiak, csak egy negyedóráig: védelmük már korábban is meg-megingott a bal oldali beadásoknál, Gréczi Gábor szép elfutása után a 37. percben Balázs Zsolt higgadtan mattolta Szűcsöt. 1–1!

Nem volt ilyen higgadt Farkas András, a kecskemétiek védője, aki „rovásán" egy sárga lappal megrúgta Tóth Gábort, névrokona, Farkas Ádám pedig hezitálás nélkül kiállította. Utólag természetesen könnyű okosnak lenni, de a lassítások alapján sokan vethetik fel: nem éppen joggal fogyatkozott meg a KTE...

A szünetben Tóth Bálint „természetesen" beállította Kenesei Krisztiánt, mégpedig a védő Rodenbücher István helyére, megérezve, hogy kollégája feláldozza egyik támadóját (Patót) egy új balhátvéd (Forró Gyula) behozataláért. Nos, Kenesei Krisztián pár percet várt csak a gólszerzéssel (2–1), majd Lazar Arszics újra megvillant (3–1): de egyáltalán nem azért dőlt el az 52. percre a mérkőzés, mert emberhátrányba kerültek a vendégek, hanem azért, mert Tóth Gábor két beadása után elemi hibákat követtek el a vendégvédők.

Bekő Balázs azonban kockáztatott, beállította Rajczi Pétert – a vezetőedző nem sokra rá felállás után hadállást is változtathatott, mert Farkas Ádám felküldte őt a lelátóra egy heveny lefolyású reklamálás miatt.

Ment, ment előre a Kecskemét, de helyzetbe sem igen került. A legutóbbi négy hazai bajnokiját elveszítő Lombard törte meg tehát rossz sorozatát, míg a Kecskemét immáron öt találkozó óta nyeretlen idegenben.

Lombard Pápa–Kecskeméti TE 3–1

Forrás: MLSZ TV

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
„Keneseivel ez egy folyamatnak a része volt, ugyanis mi többet beszélgettünk, mint edzettünk az elmúlt időszakban. Neki van egy sérülése, és szabályosan összedrótoztuk a mérkőzésre. Ő egy góllövő csatár, aki érzi, hogy hova jön a labda, és azt be is tudja fejezni. Debrecenben és itt is betalált, de ehhez a játékos is kell, nem csak az edző. Ez a győzelem egy csapatmunka volt” – nyilatkozta a mérkőzés után Tóth Bálint.
„Igen, sajnos a második félidő elején volt egy két perces rövidzárlatunk, amely végül is megpecsételte a sorsunkat. Azt gondolom, hogy tíz emberrel is végig partiban voltunk, egyenlő létszámban pedig pláne, de sajnos ez egy ilyen meccs volt. Semmi olyat nem mondtam, ami csúnya lett volna, inkább erről nem is beszélnék, megtartom magamnak a véleményemet" – Bekő Balázs teljes nyilatkozatát itt olvashatják el.

NB I
13. FORDULÓ

Lombard Pápa–Kecskeméti TE 3–1 (Arszics 22., 52., Kenesei 49., ill. Balázs Zs. 37.)