Térdre kényszerítette a Pécset a Pápa

2014.04.05. 15:55
A pécsiek hiába küzdöttek az egyenlítésért, ez ma kevésnek bizonyult (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Lombard Pápa a Pécsi MFC-t fogadta. A hazaiak Nagy Tamás góljával a 29. percben szereztek vezetést. Bár a vendégek próbálkoztak az egyenlítéssel, ezúttal hiányzott belőlük a megfelelő átütőerő, így az eredmény nem változott.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégek tűntek esélyesebbnek, ám tavasszal a pécsieknél a fő kérdés, hogy mennyire viseli meg a játékosokat a klub pénzügyi problémája. A héten újabb fizetéselmaradásról és sztrájkról is szóltak a hírek, így aztán nem akkora csoda, hogy a pápaiak domináltak a mérkőzés elején. Előbb Kenesei Krisztián veszélyeztetett, majd Lazar Arszics szabadrúgása után Csizmadia Csaba fejelt a kapu mellé.

A 29. percben aztán egy újabb Arszics-szabadrúgás után megszerezte a vezetést a pápai csapat, hiszen a légiós jobb oldali beívelésére középen Nagy Tamás érkezett, s hat méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába talpalta a labdát (1–0).

Úgy látszik, ez kellett ahhoz, hogy felébredjen a Pécs, mert ezt követően sorra vezette támadásait, s nem sokkal a szünet előtt Horváth Adrián 22 méteres lövését kellett fognia Szűcs Lajosnak. De a szegény embert még az ág is húzza: a pécsiek egyik vezéregyénisége, Koller Krisztián kapott egy olyan rúgást, hogy még a szünet előtt le kellett cserélni.

A második félidőben is folytatódtak a pécsi egyenlítési kísérletek, de sokáig egy Márkvárt Dávid-lövésen kívül – ami a bal felső sarok fölött süvített el – nem nagyon volt említésre méltó lehetőségük a vendégeknek. Sőt, a hazaiak egy kontra végén, kis híján növelték is előnyüket: az 57. percben Griffiths passzolt remek ütemben Nagy Tamáshoz, aki 11 méterről elgurította a labdát a kilépő Gőcze Gergő mellett, de a visszafutó Nagy József a gólvonal előtt bevetődve még menteni tudott.

A pécsiek továbbra is próbálkoztak, de a hazai gárda a fegyelmezett védekezést előnyben részesítve gyakorlatilag meghiúsította minden kísérletüket – mindössze egy Milan Perics-lövést kellett védenie Szűcs Lajosnak –, igaz, ezzel lemondtak a komoly támadások lehetőségéről is, így viszont némileg leült a meccs vége. Azonban az első félidőben mutatott játékukkal így megérdemelten nyerték meg a meccset a pápaiak.