Hol van már a tavalyi cím? A Vidi négy gólt lőtt a Honvédnak

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.04.11. 17:50
A bajnoki címért harcoló Videoton fölényesen nyert a címvédő Honvéd otthonában, és ezzel pontszámban beérte a tabella éllovasát, a Ferencvárost.
Hangulatos, mozgalmas mérkőzés, biztos Vidi-sikerrel – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Török Attila)

NB I
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Bp. Honvéd–Videoton FC 1–4 (Lanzafame 56., ill. Nikolov 35., Lazovics 52., 78., Vinícius 63.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ferencváros: 54 pont.
Videoton: 54 pont.

Éppenséggel eddig sem volt unalmas a bajnoki aranyért folytatott harc, a fehérváriak szerdai, 4–1-es kispesti győzelmével pedig még inkább kiélezett lett a versenyfutás. Eddig óvatosan fogalmaztak a Vidinél, játékosai mindig hangsúlyozták, hogy a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt mérkőzést előbb le kell játszani, sőt meg is kell nyerni – ám a Videoton hozta a kötelezőt, és így pontszámban beérte az élen álló Ferencvárost.

A zöld-fehérek csak jobb gólkülönbségük miatt maradtak az élen, ebből a szempontból tehát a lépéselőny továbbra is Thomas Doll együttesénél van. De ne feledjük el, hogy május 5-én a ferencvárosiak a Videoton felcsúti albérletébe látogatnak.

A 21. fordulóból elhalasztott szerdai meccset néhány kemény belépővel kezdték a játékosok, és a kemény harcmodor egyébként az egész találkozóra jellemző volt, az orvosi stáboknak többször a pályára kellett szaladniuk ápolni a sérülteket. Volt, aki könyöklés után maradt a füvön, más hátulról kapott egy nagy „csomagot”, olykor kisebb tömegjelenet is kialakult. Ami ellenben jó hír volt, hogy mindkét csapat támadó szellemben lépett pályára. A Videoton érthetően győzni akart a Bozsik-stadionban is, ám a Honvéd sem állt vissza, a lehetőségeihez mérten ment előre.

Az első ígéretesebb helyzet a vendégek előtt adódott, Sztefan Scsepovics azonban ziccerben rontott. A fehérváriak szerencséjére társa, Boban Nikolov a félidő derekán a hatodik NB I-es mérkőzésén megszerezte az első gólját. A kispad előterében Supka Attila nem véletlenül fogta a fejét, hiszen nehéz volt megtippelni, mire várt a gól előtt Gazdag Dániel, s miért nem bikázta ki a labdát a lelátóra. Vezetett tehát a Videoton, és a kispestieknek összességében hét percig volt csak esélyük megszorítani a fehérváriakat – a nap végére kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két csapat.

A második félidőben a hazaiaknál egyedül Davide Lanzafame volt az a labdarúgó, aki minden idegszálával a győzelemért (helyesebben fogalmazva a döntetlenért...) harcolt. Heves kézmozdulatokkal, kemény összecsapásokkal igyekezett tűzbe hozni a társait, és a szurkolókat is hangos buzdításra ösztönözte. Meg is született a Lanzafame-gól, ám hiába a szépítés, hét perccel később Vinícius bepöccintett egy labdát Gróf Dávid kapujába, s ezzel végképp eldőlt a szerda esti meccs.

A Videoton a hajrában újabb gólt szerzett – a remek formában futballozó Danko Lazovics duplázott –, és innentől kezdve a fehérváriak (teljesen érthetően) még türelmesebben járatták a labdát, vagy éppen hagyták, hogy a kispestiek adogassanak a saját térfelükön. Utóbbiak magukat okolhatták a vártnál nagyobb különbségű vereség miatt, mivel olyan egyéni hibákat vétettek (Gazdag Dániel az első vendéggólnál, Djordje Kamber a másodiknál), amilyeneket ezen a szinten nem lenne szabad.

A székesfehérváriak nem véletlenül örültek a találkozó után, hiszen végül nagyon könnyen megnyerték a március elejéről elhalasztott mérkőzést, 4–1-re kiütve saját pályájukon ellenfelüket. A Ferencváros tehát hiába bízott a bajnoki címvédő Honvéd győzelmében vagy pontszerzésében, a Videoton nem hibázott, és pontszámban beérte az éllovas zöld-fehéreket. A harc tovább folytatódik.