Király Gábor büntetőt védett, a Haladás legyőzte a Videotont

2015.10.24. 17:22
A Haladás megérdemelten győzte le a Videotont (Fotó: Reviczky Zsolt)
A Haladás hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Videotont az NB I 13. fordulójának szombati mérkőzésén. A találkozó egyetlen gólját Gaál Bálint szerezte a 24. percben.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
Haladás–Videoton 1–0 (Gaál 24.)

Remek időben, elszánt hazai szurkolók szeme láttára kezdődött a nyugat-magyarországi rangadó Kassai Viktor játékvezető sípszavára. A hazaiak hamar helyzetbe kerültek, de az első 15 percben inkább csak ismerkedtek a csapatok, keresték a fogást.

Több mint negyedórát kellett várni az első lövésre, de Wils lövése pillanatában még nem forgott veszélyben a székesfehérvári kapu.

A 22. percben Oliveira bevette ugyan a hazai kaput, de les miatt érvénytelen volt a találat. Két perccel később már valóban gólt ünnepelhetett a hazai közönség. Gosztonyi indította a jobb oldalon Gaál Bálintot, aki betört a tizenhatoson belülre, majd 7 méterről Danilovics mellett az alsó sarokba lőtt. 1–0

Két perccel később egyenlíthetett volna a Videoton. Oliveira találta szembe magát Király Gáborral, a magyar válogatott kapusa bravúrral védett. A 35. percben is nagy lehetőség kínálkozott Oliveira előtt, ám ezúttal a kaput sem találta el 16 méterről. A kapott gól után jóval többet támadott és agresszívabban is játszott a Videoton, a Haladás vezetése azonban nem volt érdemtelen, előnye kisvártatva akár kétgólos is lehetett volna, csakhogy Gosztonyi lövését bravúrral hárította Danilovics a 43. percben.

Az 52. percben Gaál majdnem lemásolta gólját, de Danilovics ezúttal a helyén volt, és fogta a rövid sarkot.

A találkozó feszült pillanatoktól sem volt mentes, az 53. percben Nego és Bosnjak kapott sárga lapot kakaskodásért.

A 64. percben büntetőt kapott a Videoton. Oliveira jobb oldali beadása után Jagodics kezére pattant a labda, Kassai hezitált, végül tizenegyest ítélt. A labda mögé Feczesin Róbert állt oda, de nem tudta gólra váltani az óriási lehetőséget, Király Gábor érezte az oldalt, és bravúrral védte a jobb alsó sarok felé tartó lövést. Zúgott a „Király Gabi!” a Rohonci úti stadionban, miközben Kassai Viktor kapott néhány keresetlen szót a hazai közönségtől.

A mérkőzés hajrájában a Videoton tovább erőltette a támadásokat, átütőerő híján azonban a Haladás győzelme nem forgott veszélyben. Az 1–0-s végeredmény azt jelenti, hogy a Haladás július 19. óta veretlen hazai pályán az NB I-ben, a Videoton pedig továbbra is (augusztus első napja óta) nyeretlen idegenben a bajnokságban.

A két együttes szerdán ismét találkozik egymással, szintén Szombathelyen, de már a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

1. Ferencvárosi TC 13 12 1 27–5 +22 37
2. Paksi FC 13 6 4 3 17–10 +7 22
3. MTK Budapest 13 6 4 3 19–13 +6 22
4. Szombathelyi Haladás 13 5 6 2 11–10 +1 21
5. DVSC-Teva 13 5 5 3 21–14 +7 20
6. Budapest Honvéd 13 4 4 5 16–18 –2 16
7. Videoton FC 13 5 8 14–16 –2 15
8. Diósgyőri VTK 13 4 3 6 14–23 –9 15