nemzetisport.hu 2017.05.13 17:50 Frissítve: 2017.05.13 22:33

Négy gól, két tizenegyes, egy bírócsere – iksz Sopronban

Kétszer egyenlített, így egy pontot otthon tartott az ideiglenes hazai pályáján játszó Haladás a Vasas ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

Labdavárás a Vasas kapuja előtt (Fotó: Cseh Gábor)

A legfrissebb magyar vonatkozású átigazolási hírekről itt olvashat!
Az NB I-es csapatok összes átigazolását itt találja meg!
Tekintse át az NB I-es csapatok téli felkészülési programját!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

HALADÁS–VASAS 2–2 (Iszlai 49. – 11-esből, Schimmer 89., ill. Burmeister 36., Gaál B. 73.)
Sopron, Városi Stadion, 2435 néző. Vezette: Vad II, majd Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Írhatjuk, hogy közvetlen riválisok csaptak össze egymással Sopronban, hiszen a Vasas a negyedik, a Haladás az ötödik helyről várta a találkozót.

Mindössze két fontos esemény történt az első játékrészben, ám azok valóban jelentősen befolyásolták a mérkőzés kimenetelét. Alig több mint tíz perc elteltével Predrag Bosnjak teljesen feleslegesen felrúgta a tizenhatost már majdnem elhagyó Kulcsár Tamást – Vad II István megítélte a jogosnak tűnő tizenegyest.

Amelyet azonban Berecz Zsombor igen rosszul helyezett, így Király Gábor jobbra vetődve kiütötte a labdát!

A többnyire eseménytelen első negyvenöt perc vége felé közelítve azonban Berecz javította hibáját: remek beívelését követően Felix Burmeister a kapuba fejelte a Vasas vezető gólját (0–1).

Egy meglepő csere történt a szünetben: az addig alapvonali játékvezetőként tevékenykedő Andó-Szabó Sándor átvette a sípot Vad II Istvántól a második félidőre.

A fordulás után valamelyest felpörögtek az események: a 49. percben Bosnjak szabálytalan leütközéséért járt a tizenegyes, Iszlai Bence nem hibázott, hanem kiegyenlített (1–1)! Ám nem ez volt az utolsó találat a mérkőzésen: a 73. minutumban Gaál Bálint robbant be tökéletesen egy balról érkező beadásra, és a kapuba vágta az angyalföldiek második gólját (1–2)!

Ekkor még mindig nem volt vége: az öt perccel korábban, a megsérülő Jagodics Márk helyére beálló Schimmer Szabolcs a földön fekve a 89. percben beállította a végeredményt – Rácz Barnabás beadása és Iszlai csúsztatása után a kapuba kotorta az egy pontot érő találatot. 2–2

A február 25-i, Gyirmót elleni találkozó óta először játszott újra döntetlent a fővárosi alakulat.

TABELLA • MENETREND • GÓLLÖVŐLISTA

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.05.23 23:45:19

Labdarúgó NB I SZÖLLŐSI GYÖRGY

NS-VÉLEMÉNY. Nagyobb tétet, izgalmasabb összecsapást nehéz elképzelni.

2017.05.22 23:53:16

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

„Miféle nyomás? Annak a vállát nyomja teher, aki a kiesés elleni harcol.”

2017.05.21 12:32:24

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

28 éve nem látott „bajnoki döntő” jön • Korábbi MTK-játékos csapata „dönthet″ a kék-fehérekről.