Mérsékelt játék két góllal és döntetlennel a Haladás–Újpesten

2016.03.09. 17:56
A Haladás és az Újpest nem bírt egymással (Fotó: Szabó Miklós)
Lüktető első félidő után unalmas második félidő következett, de csak két gólt láthatott a közönség, azt is testvéries elosztásban. A Haladás vezető góljára az Újpest válaszolni tudott a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Haladás–Újpest 1–1 (Williams 11., ill. Lencse 30.)

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Vereség után érkezett mindkét csapat Sopronba, a Haladás ideiglenes otthonába, és mi más is lehetett volna a céljuk, mint hogy feledtessék a kudarcot. A tavaszi szezonban eddig felváltva győzött és veszített a Haladás, a szombathelyiek mindig egygólos különbséggel nyertek vagy kaptak ki.

A nem éppen nagy számú, de annál hangosabb szurkolótábor azt látta, hogy a Hali valósággal nekiugrik az Újpestnek, és már a 11. percben meg is szerezte a vezetést. Az Újpest végzett el szögletet, de kifejelték a Haladás védői. A labdát visszaadták a Sztankovicsnak, ám a gyenge passzát lefülelték a Haladás támadói, majd Williamshez játszottak, aki végigszaladt a pályán, és elgurította Balajcza mellett a labdát. 1–0

Kellett is már ez az előny a Haladásnak, amely a meccs előtt az ötödik helyen állt a tabellán, és egy győzelemmel az Újpest elé kerülhetett volna.

Lüktető volt az első játékrész, leginkább a Haladás támadott, mégis ráfizetett, mert a 30. percben egyenlített a vendégcsapat. Amíg a hazaiak szabálytalanságot reklamáltak, a felezővonalnál labdát szerzett az Újpest. Lencse kapott kiugratást a jobb oldalon, bevezette a tizenhatoson belülre, Király kimozdult elé, de egy szép csel után 14 méterről az újpesti támadó a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1

Hiába reménykedett a hazaiakért szorító publikum, maradt is az eredmény a félidőben. Pedig a Haladásnak volt több helyzete. Hat kapura lövése volt, az Újpestnek csak három, és egyértelműen többet kezdeményezett a vasi csapat.

A második félidőben nagyon esett az iram. Az Újpest megelégedni látszott az egy ponttal, a hazaiak játékán pedig a cserék sem tudtak lendíteni. Igazán nagy helyzetet fel sem lehetett jegyezni, és bár pályaválasztóként ötödik meccsén maradt veretlen a Hali, ebben a meccsben jóval több volt.

Az Újpestből Lencse volt a legaktívabb, de a második félidőben már nem akadt társa, így igazságosnak mondható döntetlen született. Ezzel az egy ponttal nem sokra mentek a csapatok, viszont sűrűsödött a középmezőny az MTK győzelmével és a Videoton vereségével.