A Lombard ellen megszakadt a Haladás nyeretlenségi sorozata

2014.10.05. 18:25
Tommaso Rocchi nagy gólt szerzett a Lombard ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizedik fordulójának záró mérkőzésén a Haladás otthonában 2–0-ra legyőzte a nagy rivális Lombard Pápát. Az első gólt Tommaso Rocchi szerezte, Radó András gólpasszal tért vissza.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
Haladás–Lombard Pápa 2–0
(Rocchi 31., Gyurján B. 83.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Már a Bíró Péter által Szombathelyen keltett izgalmak sem a régiek az NB I-ben – jegyezhették meg a Haladás és a Lombard Pápa mérkőzésen a lelátókon, ugyanis ezúttal elmaradtak a sokat látott klubtulajdonos elleni verbális támadások. Igaz, maguk a lelátók sem roskadoztak, pedig elkelt volna a biztatás a zöld-fehéreknek, akik jelen állás szerint tulajdonképpen kiesési rangadót vívtak ellenfelükkel.

Mégpedig a Radó András, Tommaso Rocchi támadókettőssel felállva – a két hónap után visszatért magyar csatár nem remekelt az első félidőben, olasz társa azonban a 31. percben egy tetszetős találattal vezetést szerzett a hazaiaknak. 1–0!

Egyáltalán nem játszott alárendelt szerepelt a Pápa, több lövése is éppen csak elkerülte Rózsa Dániel kapuját; de igazi ziccer csak egy alakult ki az első 45 percben, abból esett a gól.

A mellrák elleni kampányhoz csatlakozva az egész októberben rózsaszín sportszárban szereplő Pápa a pihenő után gyorsan egyenlíthetett volna, de Milan Bogunovics lövése elkerülte – nem sokkal – a bal felsőt, majd Szűcs Lajos védett bődületesen nagyot a 251. élvonalbeli bajnokiját vívó Fehér Zoltán közeli perdítésénél. Szűcs kibabrált Radóval is, akinek 15 méteres lövését kipiszkálja a jobb alsó elől – a csereként beállt Gyurján Bence bombája azonban utat talált a hajrában a jobb felsőbe (2 –0), és ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Megszakadt a Haladás hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozata, fél év után lőtt ismét egynél több gólt az NB I-ben a zöld-fehér csapat, míg 593 perce gólképtelen a Lombard.

Amely éppen hét bajnoki óta nem ízlelte meg a győzelmet.

„Gratulálok a fiúknak a győzelemhez. Szeretném kiemelni közönségünket: köszönjük a biztatást a mai meccsen és nagyon jól esett az is, hogy a szombati edzésünkre is kijöttek és végig szurkolták. Jól kezdtük a mai találkozót, az első harminc percben el is dönthettük volna a meccset. A gólunk után kissé kapkodóvá vált a játékunk, hiányzott a pálya közepéről egy ember, aki összefogta volna a társaságot. Úgy érzem, ha nem ilyen jól véd Szűcs Lajos, akkor nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Radó csapatba tételével gyorsabbak lettünk, támadóbbá vált a játékunk, meg tudtuk csinálni a mélységi mozgásokat - ez volt a kulcs a győzelmünkhöz” – idézi a haladasfc.nyugat.hu Artner Tamást.

Artner kollégája, Kovács László kifejezetten elégedetlen volt csapatával, a Sport Televíziónak azt mondta, „kellenek még olyan játékosok a csapatba, akik futballozni is tudnak.”

„Nehéz megszólalni egy ilyen vereség után, de az az igazság, hogy jobbak, ügyesebbek és gyorsabbak voltak a szombathelyiek. Azon dolgozunk, hogy a gödörből kikerüljünk, ehhez azonban a játékosok is kellenek, ma ugyanis többek hozzáállásával sem lehettem elégedett” – vonta meg a mérleget a pápaiak megbízott vezetőedzője.