A Haladás otthonában ismét győzött a Gyirmót

2017.05.27. 18:49
A Gyirmót másodszor is bajnoki sikernek örülhetett a Haladás otthonában (fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójában a már fordulókkal ezelőtt kieső Gyirmót a Haladás soproni ideiglenes otthonába látogatott. Az egyetlen olyan stadionban vizitált az idény után távozó Urbányi István vezetőedző csapata, amelyben a szezon során eddigi egyetlen idegenbeli győzelmét aratta. A Gyirmót még szeptemberben tudott győzni a Haladás otthonában – és az élvonaltól búcsúzó vendégek hattyúdalként újra legyőzték Sopronban a Haladást.

A vendégek viszonylag hamar bizonyították, hogy a nem túl távoli Sopronban igazán otthon érzik magukat, mindössze hét perc után Szegi Vince első élvonalbeli góljával megszerezték a vezetést.

A Haladást láthatóan meglepte a gól és a vendégek szervezett játéka, ami arra épült, hogy fegyelmezett védekezést szem előtt tartva próbálnak meg gyors támadásokkal operálni. A Haladás ennek nem igazán találta az ellenszerét, így az első félidőben nagyítóval kellett keresni a futballra emlékeztető jeleneteket.

A második játékrészben aztán szerencsére valamelyest felpörögtek a csapatok, sőt, némi meglepetésre éppen a Gyirmót volt az, amelyik nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt. Igaz, ennek némileg ellentmond, hogy bő negyedóra játék után a Tóth Máté buktatásáért megítélt büntetőt Joel Williams értékesíteni tudta, azaz egyenlített a Haladás.

Alig három perc után aztán „helyreállt a világ rendje”, amikor Máté János szép szabadrúgásból ismét megszerezte a Gyirmótnak a vezetést. A hajrára fordulva aztán a vendégek már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet, amit teljesen megérdemelten szereztek meg a láthatóan különösebb elképzelés nélkül futballozó Haladás otthonában.

A Gyirmót tehát a második vonalban folytatja, míg a Haladás a hatodik helyen zárta az idényt, vagyis a következő szezonban eggyel többször fogadhatja ellenfeleit hazai pályán – a zöld-fehérek számára ugyanis ez volt a tétje a találkozónak.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

HALADÁS–GYIRMÓT 1–2 (0–1) (G.: Williams 64. –11-esből, ill. Szegi V. 7., Máté J. 71.)
Sopron, Városi Stadion, 19 óra. Vezeti: Szilasi Szabolcs