Sopronban is a Fradi volt az úr a Haladás ellen

2016.04.30. 16:24
A Ferencváros egyeduralkodó volt ebben a szezonban (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
Sopronban is jobban játszott a Haladásnál a Ferencváros, és egész bajnoki szerepléséhez méltón, győzelemmel zárta a 2015–2016-os bajnokságot. A Haladásnak hatmeccses veretlenségi sorozata szakadt meg, és az ötödik helyen végzett a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

HALADÁS–FTC 0–1 (Kovács L. 31. – öngól)

Jól kezdett a Haladás, az első öt percben a Fradi szinte át sem tudott jönni a felezővonalon. Ezt az időszakot azonban átvészelte a vendégcsapat, és átvette az irányítást. Több veszélyes akciót is vezetett a Ferencváros, Hajnal és Varga Roland is gólt szerezhetett volna, de a kaput sem találták el.

A félidő közepére leült a játék, sem az iram, sem a színvonal nem verdeste az eget. Ahhoz képest, hogy a Haladásnak még elméletben volt lehetősége az ezüstérem megszerzésére, nem sokat mutatott.

Ennek aztán meg is lett a böjtje, mert a 31. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Szép akció végén Böde vette észre, hogy szabadon áll Varga Roland, aki elpörgette a labdát a kimozduló Király mellett, de a gólhoz segítséget nyújtott a Haladásból Kovács Lóránt, és az ő lábáról jutott a hálóba a labda. 0–1

A gól felébresztette a szombathelyieket, újra visszatértek a ferencvárosi térfélre, de lövésig nem jutottak, ráadásul felkínálták a Fradinak a kontrák lehetőségét is.

Megvan a serleg

A második félidőben sem változott a játék képe. Érezhetően élénkebben játszott a Haladás, többet tett az egyenlítésért, de helyzetek nélkül nem könnyű az ilyesmi. A legnagyobb lehetőség az 54. percben adódott, amikor Németh ütközött Dibusszal a tizenhatoson belül, és elesett. A bíró nem látott okot, hogy tizenegyest adjon.

A Ferencváros nem állt vissza, többször is veszélyeztetett, de Király ma is jó formában védett, többször is bravúrt mutatott be. Például a 78. percben, amikor Sesták egyedül vezethette rá a labdát, de a rutinos kapus remek kimozdulással menteni tudott. Vagy amikor öt perccel a vége előtt a kapujából messze kifutva tisztázott a gólra éhesen meginduló Böde elől.

Az viszont viszonylag ritka, hogy egy kapus gólt is tudjon rúgni, így a Haladásnak fejet kellett hajtania. Így is jól szerepelt a szombathelyi csapat, és az ötödik helyet szerezte meg a bajnokságban.