Nem lett győztese a szombathelyi alsóházi derbinek

2018.12.01. 16:43
Florent Hasani (pirosban) megtalálta a módját a Haladás-védők gyűrűjében, hogy gólt szerezzen (Fotó: Unger Tamás)
Mindkét alsóházi csapatnak rossz eredmény, döntetlen született a Haladás és a Diósgyőr szombathelyi összecsapásán a labdarúgó NB I 16. fordulójában. Az első félidőben a DVTK állt közelebb a gólszerzéshez, de csak két kapufáig jutott. Szünet után Hasani révén a vendégcsapat szerzett vezetést, de pontrúgást követően Habovda kapáslövésével egyenlített a Haladás, amely a hajrában a győzelmet is kicsikarhatta volna.

Pedig az alaphelyzet ígéretesnek tűnt.

Szombat délután két kiesés ellen menekülő csapat feszült egymásnak Szombathelyen, az utolsó helyen álló Haladás hazai pályán faraghatott hátrányából közvetlen riválisával szemben, és mivel a csapatra az utolsó két őszi fordulóban az MTK és a DVSC vár, a papírforma alapján ezen a meccsen lett volna a legkönnyebb megszereznie a három pontot. Ellenfele, a DVTK azzal a tudattal lépett pályára, hogy győzelem esetén hét pontra leszakíthatja riválisát, sőt, mivel a következő fordulóban hazai pályán játszik a Kisvárdával, két győzelemmel fellélegezhetne a zaklatott ősz után. Szóval motiválni egyik csapatot sem kellett volna, ám ami ebből a helyzetből az első félidőben kisült…

Ha finoman akarunk fogalmazni, egyik együttes sem tudta érvényre juttatni, amit a héten gyakorolt, ha kritikusabban, akkor a mostani idény egyik leggyengébb első negyvenöt percét láthatták a hideg idő ellenére kilátogató nézők. A Haladás játéka különösen kiábrándítónak tűnt, nemhogy tudatos támadásokat, pontos passzokat sem igazán tudott kivitelezni, talán még az egy egy elleni párharcokat felvállaló Reagy Ofosu megmozdulásain látszott némi lendület, ám mire ezeket a sorokat leírtuk, a ghánai származású német szélső kapáslövése után bedobással jött a Diósgyőr…

A védők között birkózó Priskin Tamás csak elvétve találkozott a labdával, beszédes adat, hogy a vendégek kapuját őrző Bukrán Eriknek egyetlen lövést sem kellett hárítania. A Haladás csak azért nem került hátrányba az első félidőben, mert a DVTK sem brillírozott, ha pedig mégis helyzetbe került, Rózsa Dániel vagy a kapufa megmentette Horváth Ferenc együttesét. Merthogy az eseménytelenül csordogáló és bosszantó hibáktól hemzsegő első félidőbe előbb Szabó Bence lécet eltaláló labdája hozott némi „életet”, majd Márkvárt Dávid közeli lövését védte a hazai kapus, később pedig a középpályás átlövése után pattant az oldalvonal túlra a labda a jobb kapufáról. Bár a miskolciak futballját sem lehetett szórakoztatónak nevezni, a hazaiakkal ellentétben legalább helyzetekig eljutottak.

Szerencsére a fordulás után felélénkült a játék, a zöld-fehérek sokkal harcosabban és agresszívabban játszottak, már a felezővonalnál igyekeztek megzavarni a vendégeket, és megpróbáltak labdát szerezni. Fernando Fernández együttesének szemlátomást nem tetszett ez a változás, kevesebb időt töltött a hazaiak térfelén, mint az első játékrészben, amikor mégis sikerült kontráznia, néhány percen belül kétszer is a kapu mögé szállt a jobb oldali beadás. Aztán, amikor az ápolás után lecserélt Németh Márió helyére a támadó, Gaál Bálint érkezett, Florent Hasani góljával megszerezte a vezetést a Diósgyőr – pedig ebben a periódusban kevésbé volt benne a játékában a gól (0–1).

A hazaiak hamar válaszolhattak volna, ám a frissen beálló szombathelyi támadó szabadrúgása után Vít Benes közeli fejesét követően Bukrán Erik bravúrral szögletre ütötte a labdát a bal alsó sarok elől. A vendégek viszont nem tanultak a hibájukból, Gaál Bálint újabb jobb oldali szabadrúgásánál megint rosszul osztották el az embereket, Jurij Habovda pedig a léc segítségével kiegyenlített (1–1).

A kezdetben unalomba fulladó találkozó kiélezett utolsó húsz percet ígért, a borsodiak többször a hazai kapu előterében passzolgattak, ennek következtében kétszer is ígéretes helyzetből, középről végezhettek el szabadrúgást – ám egyszer sem találták el a kaput. A másik oldalon Bosnjak Predrag átlövése után a miskolciak kapusa szögletre ütötte a jobb sarokra tartó labdát, majd a csereként beálló Bacsa Patrik fejelt az ötösről Rózsa Dániel kezébe. Bár az utolsó percekben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a győztes gólt egyik csapat sem tudta megszerezni, így megmaradt köztük a négypontos különbség a tabellán.

A sorsolás alapján ennek inkább az immár három forduló óta veretlen Diósgyőr örülhet, míg a Haladástól bravúrokra lenne szükség, hogy ne kieső helyen töltse a téli szünetet.