Fordulatos találkozón ikszelt a DVSC Szombathelyen

2015.12.02. 18:24
A labdarúgó NB I 15. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott egymással a Haladás és a Debreceni VSC. Hiába szerezte meg a vezetést a Debrecen a második félidő elején, a Haladás fordított, de a 86. percben újra a hazai kapuba került a labda, így igazságosnak mondható döntetlennel ért véget a találkozó.

Balogh Norbert megdolgoztatja Király Gábort (Fotó: Földi D. Attila)

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

HALADÁS–DEBRECENI VSC 2–2 (L. Martínez 58., Németh M. 78., ill. Brkovics 54., Gaál B. 86. – öngól)

Nagyrészt mezőnyjátékkal kezdődött a Debrecen szombathelyi vendégjátéka, a csapatok főleg a biztos védekezésre helyezték a hangsúlyt, így az első negyedórában egyik kapu sem forgott veszélyben. Az első igazi helyzetre húsz percet kellett várniuk a nézőknek: Iszlai húzott el a bal szélen, majd középre ívelt, a labdára Leandro Martínez érkezett a legjobb ütemben, és szép mozdulattal kapura pörgette a labdát, azonban Radosevic a helyén volt, és lábbal hárított.

A félidő folytatásában is inkább a Haladás próbálkozott, a debreceniek nem jelentettek veszélyt Király Gábor kapujára. A 30. percben Martínez cselezgetett a bal oldalon, majd az alapvonalról visszagurította a labdát, amelyet Iszlai 14 méterről az égbe bombázott.

A 41. percben büntetőgyanús szituáció borzolta a hazai kedélyeket, Gaál Bálint és Martínez kényszerítőzését követően előbbi „eltűnt” a vendégek tizenhatosán belül, Erdős József azonban nem ítélt tizenegyest, így gól nélküli döntetlennel vonultak a szünetre a csapatok.

Annak ellenére, hogy a szünet után egyik vezetőedző sem változtatott a csapatán, az első félidőhöz képest magasabb sebességfokozatba kapcsoltak a játékosok. A Debrecen is támadóbban lépett fel, ez az 54. percben meg is hozta az eredményét: Tisza Tibor ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, amelyre Dusan Brkovics érkezett a legjobb ütemben, és nyolc méterről, védhetetlenül a hazaiak kapujába fejelt. 0–1

Nem tartott sokáig a vendégek öröme, hiszen négy perccel később egyenlített a Haladás. Angyal jobb oldali beadása után Leandro Martínez 12 méterről, félfordulatból a léc alá bombázott. 1–1

A gyors gólváltás után mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, a következő találatot pedig a hazaiak szerezték: a 78. percben a nem sokkal korábban beállt Németh Márió lőtt a kapu jobb alsó sarkába, miután egy szabadrúgást követően a vendégek nem tudtak felszabadítani. 2–1

A Debrecen azonban nem adta fel, és a 86. percben egyenlített: Jovanovic szabadrúgása után Szakály Péter csúsztatta meg a labdát, amely Gaál Bálint érintésével jutott Király kapujába. Öngól.A vége: Haladás–Debrecen 2–2.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Ferencvárosi TC17151 136– 7+2946
2. Paksi FC17 86 324–13+1130
3. MTK Budapest17 75 521–16 +526
4. Újpest FC17 67 424–18 +625
5. Debreceni VSC-Teva17 67 424–19 +525
6. Szombathelyi Haladás17 67 414–17 –325
7. Videoton FC17 8 919–18 +124
8. Budapest Honvéd17 56 620–22 –221