Az ETO nagy mentése egy pontot ért a Videoton ellen

2015.03.01. 16:25
Hiába vezetett a Videoton két góllal Győrben, a fehérváriaknak végül be kellett érniük az egy ponttal az ETO ellen<br />(Fotó: Szabó Miklós)
Hiába vezetett negyvenpercnyi játék után már két góllal is a Győr otthonában a Videoton, Miriuta László bátran cserélt, legénysége pedig a 90. percre kiegyenlítette az állást a labdarúgó NB I 18. fordulójának rangadóján.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Győri ETO FC–Videoton 2–2 (Koltai 45. – 11–esből, Priskin 90., ill. Nikolics N. 31., Juhász R. 39.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Azt már játékoskorában is sejtettük, hogy nagy jövő előtt áll majd az edzői pályán Miriuta László, és a Videoton elleni rangadó első félidejében a legnagyobb mestereket idézően cselekedett a szakember: nem félt beismerni, hogy hibázott, és nem félt cselekedni sem. A vendég fehérváriak ugyanis gyors és pontos kontrákkal abszolúte uralták a mérkőzést az első 40 percben, és azért vezettek csak két góllal, mert Nikolics Nemanja csupán egyet értékesített négy ziccere közül (0–1), Juhász Roland viszont egy szép fejessel használta ki a győri védelem menetrendszerű csődjét (0–2).

Miriuta azonban olyankor cserélt, amikor csak elvétve szoktak – percekkel a szünet előtt. Marko Dinjart Luis Ibánez, Miroslav Stevanovicot pedig Njongo Priso váltotta, és meg is lett a foganatja a frissítésnek: Priskin Tamás még elhibázta a helyzetét, de nem sokkal később Koltai Tamás; büntetőből szépített (1–2). Még feldobottabban tértek volna pihenőre a győriek, ha Lipták Zoltán közeli lövése nem kerüli el pár centiméterrel a bal felső sarkot.

Az újrakezdés után nem sokkal maga Miriuta is vetkőzni kezdett a kispad előtt, ám csak a legénysége által kihagyott helyzetek fűtöttek be neki, Giorgi Kvilitaia viszont ténylegesen is pályára lépett. Joan Carrillo egyre idegesebben toporgott az oldalvonal mellett, mert választottjai csak nem akartak magukra találni, ráadásul Juhászt sérülés miatt le kellett cserélnie Álvaro Brachira.

Sokáig feszült hangulatban, jó iramban gyűrték egymást a felek, felnőtt a rangadó névhez a bajnoki. A hajrában több kisebb-nagyobb gólszerzési esélyét is elhibázta a Győr, és a Vidinek abban is szerencséje volt, hogy Szofian Sakla helyett Fejes András kapott sárga lapot – előbbinek ez már a második lett volna. Amikor Lang Ádám a 90. percben kihagyta a kihagyhatatlant, sokan temették a Győrt, nem sokra rá azonban Priskin Tamás kiegyenlített: 2–2! Szuper kis mérkőzést láthattunk!

Miriuta: Nem akarom, hogy Isten megsértődjön, reális a 2-2

„Két nagyon jó csapat futballozott ezen az estén, az első félidőben a Videoton volt a jobb, a másodikban viszont mi – nyilatkozta a Győri ETO vezetőedzője, Miriuta László a mérkőzést közvetítő Sport Tv-ben. – Szenzációsan futballoztunk, nem adtuk fel a meccset. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy nulla kettőről egyenlített. Szerintem, ha lett volna még pár perc, akkor megnyertük volna a meccset. Az első félidőben azért kellett kettőt cserélnem, mert akik bekerültek a kezdőbe, nem azt csinálták, amit kértem tőlük. Akik viszont a helyükre érkeztek, azok nagyszerűen teljesítettek. Az, hogy kétgólos hátrányról sikerült döntetlent kiharcolnunk, önbizalmat ad a nekünk. Jó a Videoton, a tabella nem hazudik, de nem lesz egyszerű a fehérváriaknak a tavasz. Ott van a télen jól erősítő Ferencváros, a tavaszt győzelemmel kezdő MTK. Nekünk más feladataink vannak. Építkezünk kell, úgy játszanunk, mint a mai második félidőben, és akkor a következő szezonban ott leszünk mi is a topon.”

„Nagyon jól kezdtünk, sikerült kétgólos előnyt szereznünk, aztán volt egy döntő pillanat. Egy szabálytalan hazai szerelés a középpályán, amelyből végül a Győr azt az akciót indította, amelyből a szépítést jelentő büntetőhöz jutott – nyilatkozta Joan Carillo, a fehérváriak szakvezetője. – Ez óriási fordulópont volt a mérkőzésen, hiszen nagy lendületet adott a házigazdának. Ennek ellenére örültem annak, amit a pályán láttam a csapatomtól, hiszen jól teljesítettek a fiúk. Azt játszották, amit elterveztünk. A helyzetünket megnehezítette, hogy Juhász Rolandot le kellett cserélni – eleve sok eltiltottunk volt –, de összességében igazságos eredmény született. A Győr kemény ellenfél, egy jó csapat ellen tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Jó úton haladunk, de azért akadnak kérdőjelek a folytatást illetően, például, hogy Juhászra mikor tudunk számítani legközelebb.”

1. Videoton FC 18 14 3 1 42–8 +34 45
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. DVSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
4. Ferencvárosi TC 18 10 4 4 27–15 +12 34
5. Diósgyőri VTK 18 9 6 3 28–20 +8 33
6. Paksi FC 18 7 7 4 27–17 +10 28
7. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28
8. Kecskeméti TE 18 7 4 7 21–23 –2 25