A Kecskemét megszerezte története első pontját Győrben

2015.04.04. 13:54
A labdarúgó NB I 22. fordulójába a Győri ETO 1–1-es döntetlent játszott a Kecskeméti TE-vel. A hazai pályán játszó győriek Priskin Tamás korai góljával vezettek, majd több nagy helyzetet kihagytak. A vendégek Bebeto révén egyenlítettek a 62. percben.

Bebeto szerezte a Kecskemét gólját (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Győri ETO–Kecskeméti TE 1–1 (Priskin 4., ill. Bebeto 62.)

A Quaestor-botrány miatt nehéz napokat élő, a hazai pályán az utóbbi találkozóin gyengén szereplő Győri ETO a tavasszal négyből négy mérkőzést nyerő Kecskemétet látta vendégül. Miriuta László tanítványain azonban cseppet sem látszott a klub anyagi problémái miatti gondterheltség.

Az első tizenöt percben akár két-három gólt is szerezhetett volna az ETO – de a kis létszámú közönségnek be kellett érnie eggyel. Azt az egyet Priskin Tamás szerezte a 4. percben. A győri csapatkapitány Rudolf Gergely remek indítását vágta elemi erővel a kecskeméti kapuba. 1–0

A folytatásban az ETO eldönthette volna a három pont sorsát. Csak Njongo Priso előtt három óriási lehetőség adódott, de a szélső kétszer csúnyán elpuskázta helyzetét, egyszer pedig négy méterről a lécet lőtte telibe.

A sok kihagyott ziccer megbosszulta magát. A második félidőben bátrabban futballozó Kecskemét a 62. percben Bebeto góljával egyenlített: az előreívelt labdát az exgyőri Novák Csanád átemelte Pogacsics Krisztián fölött, és a kapu torkában Bebeto a hálóba bólintott, s megszerezte idénybeli kilencedik gólját a bajnokságban. 1–1

Priskin: Büszke vagyok a fiúkra a teljesítményükért

A kecskemétiek csatára sárga lapot kapott a mérkőzésen, a bajnokságban az ötödiket, így a következő fordulóban nem játszhat a Debrecen ellen.

A hajrá legnagyobb helyzete a csereként beállt Szalai Dánielé volt. A 18 éves játékos azonban nem tudott élni a Pogacsics hibájából adódó nagy lehetőséggel.

A vége 1–1 lett, az ETO sorozatban nyolcadik hazai bajnokiján maradt nyeretlen (ez a leghosszabb aktív hazai rossz széria az élvonalban), míg a KTE remek tavaszi sorozata megszakadt, azonban története során először szerzett pontot Győrben az NB I-ben.

„Eldönthettük volna a mérkőzést – mondta Miriuta László a Duna Tv-nek a mérkőzés után. – A félidőben két-három góllal kellett volna vezetnünk. Sajnos kihagytuk a helyzeteinket, a második játékrészben kapufát lőttünk, aztán egyszer hibáztunk, és a Kecskemét ezt kihasználta. Nincs gond, megyünk tovább. Kár ezért, mert megérdemeltük volna a három pontot, jobbak voltunk. Nem könnyű motiválni a játékosokat úgy, hogy nem tudni, mit hoz a jövő. A mérkőzésen nem látszott a fiúkon a nehéz helyzetünk, de hét közben, az edzéseken érződik a bizonytalan hangulat. Nekünk becsülettel kell futballozni, és végig kell játszani a bajnokságot.”

„Mind a két félidőt rosszul kezdtük, illetve az elsőt katasztrofálisan – nyilatkozta Bekő Balázs. – Nem igazán értem, mert felhívtam a játékosok figyelmét arra, hogy a Győr nekünk ront. A kapott gól valamiért megnyugtatott bennünket és rendeződtünk. A második félidőben mi irányítottunk, jól játszottunk. Persze a kapufánál szerencsénk volt. Végre szereztünk pontot Győrben, örülni kell az ilyen pozitívumoknak. A lényeg, hogy a csapat mindent megtett, sikerült felállni, nem vagyok elégedetlen. Megoldjuk Bebeto pótlását a jövő héten. Pihen egy mérkőzést, aztán visszajön, nem gond.”