Tisza gólja döntött a Rába partján

2014.11.23. 18:25
Küzdelmes meccsen szűken mérték a gólokat Győrben (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójának záró mérkőzésén a Debreceni VSC-TEVA Tisza Tibor találatával elhozta mindhárom pontot a Győri ETO otthonából.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Győri ETO–DVSC-Teva 0–1 (Tisza 11.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem is olyan régen még a forduló szuperrangadója volt egy Győri ETO–Debrecen mérkőzés, de a két gárda jelenleg csak keresi egykori jó formáját, és ez bizony meglátszott a bajnoki nézettségén is.

Mondjuk meg őszintén, a győri játékosok az első félidőben egyáltalán nem szakadtak meg nagy igyekezetükben, hogy visszacsalogassák a szurkolókat, ugyanis többnyire csak lötyögtek a pályán, közben pedig elképesztően pontatlan passzokkal borzolták a stadionba kimerészkedettek idegrendszerét. A vendégek sem mutattak ugyan bombaformát, ám fegyelmezetten védekeztek, és ennyi éppen elég volt a harmatos ETO ellen; egyetlen ötletes támadásuk végén Tisza Tibor pedig közelről a kapuba lőtt. 0–1!

Lehetett egy-öt keresetlen szava a soktagú hazai edzői stábnak a beosztottakhoz, mert sokkal motiváltabban futballoztak a pihenő után a zöld-fehérek, de ziccerig sokáig, egészen a hajráig így sem jutottak el.

Azt viszont Pátkai Máté az ötös bal sarka elől a túloldali kapufára lőtte, majd teljesen elszállni látszottak a hazai remények, amikor Szakály Péter kiharcolt egy büntetőt – amit aztán a szintén csereember Ibrahima Sidibe kihagyott, így kapott még egy sanszot az ETO.

„El lehet felejteni, hogy a Debrecen hullámvölgyben van”

Tizenegy perce maradt a házigazdának az egyenlítésre, mert hét perc lett a ráadás. Ebben az időszakban olyan lelkesen futottak Rudolf Gergelyék, mint ahogyan korábban is illett volna, de már késő volt a feltámadás, helyzetet sem tudtak kialakítani.

Megszakadt tehát a Győr ötmérkőzéses veretlenségi sorozata, a DVSC pedig immáron hat bajnoki óta nem talált legyőzőre.

Ezzel a találkozóval ért véget hivatalosan a labdarúgó NB I őszi idénye – amelyet bizony még évek múlva is megemlegetünk. De nem e bajnoki kapcsán...

Fórián Zsolt, a Győr megbízott edzője: – Egyik csapatnak sem volt sok helyzete, de egy rangadón általában így szokott lenni, ezért kell végig koncentrálni. Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük, el kell ismerni, hogy a Debrecen dominánsabb volt, jobban futballozott, mint mi, bár igazából helyzetekben ez túlságosan nem jelentkezett. A második félidőben már sokkal jobban játszottunk. Tudtuk, hogy nem lesz sok helyzetünk, és azzal a kevéssel kell jól sáfárkodni. Sajnos nem sikerült, a végén Pátkai Máté lövése a kapufán csattant, pedig visszajöhettünk volna a meccsbe, de kimaradt a lehetőség.

Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője: – Okosan futballoztunk, a megszerzett labdákkal jól sáfárkodtunk, szép gólt lőttünk. Volt még egy büntető, amit be kellett volna lőnünk. Utána volt egy kis szerencsénk, hiszen Pátkai kapufára rúgta a labdát, de ezen kívül igazából nem volt helyzete a hazai csapatnak, és ha kicsit koncentráltabbak vagyunk, akkor simább lehetett volna a mérkőzés. Győrben nem egyszerű nyerni, ezért is értékes ez a három pont, ráadásul ezáltal feljebb léptünk a tabellán.

Forrás: dvsc.hu