Gyógyír Győrben: Priskin csodagóljával nyert az ETO

2015.04.26. 16:25
Braniszlav Danilovics hiába nyújtózkodott Priskin Tamás lövésénél (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A Győri ETO 1–0-ra nyert hazai pályán Priskin Tamás góljával a Puskás Akadémia FC ellen a labdarúgó NB I 25. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Győri ETO FC–Puskás Akadémia FC 1–0 (Priskin 64.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

SZTEVANOVICS: KEVÉS A SANSZ, HOGY MEGKAPJUK A PROFI LICENCET
Szasa Sztevanovics, a Győri ETO FC labdarúgócsapatának klubigazgatója a Duna TV kamerája előtt beszélt a klub jelenlegi helyzetéről, s a napokban megjelent találgatásokra is reagált a sportvezető.
„Beadtuk a profi licencet is, majd később az NB III-as bajnokságba is jelentkeztünk – idézi az nb1.hu Szasa Sztevanovicsot. – Kevés az idő, május nyolcadikáig van időnk pótolni a hiányokat, sok van még belőlük, viszont az idő jelenleg nem partner. Kevés a sansz, hogy megkapjuk a profi licencet. Nem tudunk mást tenni, napi szinten dolgozunk. Bízunk a városvezetőkben, hogy a jogi kereteken belül mindent megtesznek, hogy megoldódjanak a problémák, várunk a jelzésre, hogy megvan a megoldás. Nem tudok külföldi befektetőkről, egyedül a városvezetésben bízom. A klubnak mindegy, hogy honnan, csak pénzt kell szereznie. Szeretnénk nagy köszönetet mondani a szurkolóknak.”

A Győr még megmaradt szurkolóinak egy része fekete pólóban jelent meg csapatuk Puskás Akadémia FC elleni mérkőzésén, sokan pedig csak tízperces késéssel foglalták el helyüket a lelátón – előbbiek mintha gyászoltak volna, utóbbiak viszont tiltakoztak csapatuk sorsa miatt egy rejtélyes címzett előtt. Nagy kérdés, megmentik-e a felsőbb hatalmak az ETO-t, vagy elsüllyed a sokszoros bajnok a süllyesztőben – az mindenesetre biztos, hogy tragédiából lassan komédia lesz a csapatnál, lásd Miriuta László és Rudolf Gergely ügyét.

Rudolf negyedóra alatt fényesen bizonyíthatta volna, hogy „van még benne térerő”, de az ötös sarkairól kétszer is csúnyán célt tévesztett, jól eltalált szabadrúgása meg a kapufán csattant. A második hullámban érkező fekete pólósok éppen elcsíphették Lencse László ziccerét, amelyet nagy bravúrral hárított Pogacsics Krisztián.

Igencsak tisztelte ellenfelét a PAFC (egy sarokba szorított vadállat is csúnya sebet tud ejteni – szögezte le frappánsan a mérkőzés előtt Benczés Miklós), így erejét a védekezésre tartogatta, az ETO pedig túlságosan is pontatlanul futballozott a jó kezdés után ahhoz, hogy újabb lehetőségeket teremtsen. A két mester közül először Benczés változtatott: a 41. percben Harsányi Zoltán helyére Zsótér Donátot vezényelte a pályára.

A szünet után összekapta magát a két csapat, a játékosok szinte percenként kerültek ziccerbe, de hol a támadók tévesztettek célt, hol a kapusok védtek bravúrral. Az első, aki nem hibázott, Priskin Tamás volt, aki ritkán látható bombagóllal szerezte meg a vezetést a győrieknek. 1–0!

Nem szegte ez kedvét a PAFC-nak, bátran rohamozott tovább, de a hazai kontrák is rejtettek magukban gólveszélyt, a Rudolfot váltó Mayer Milán kis híján a kapuba pörgetett öt méterről – miközben Lencse László mesterhármasig juthatott volna a másik oldalon.

Megszakadt tehát a hazaiak kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata (a győriek 2014. augusztus 31. óta nem győztek otthon az NB I-ben), megbűnhődött kihagyott helyzetei miatt a Puskás Akadémia FC.

1. Videoton FC 25 20 4 1 60–9 +51 64
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 25 16 2 7 36–23 +13 50
4. DVSC-Teva 25 13 7 5 33–16 +17 46
5. Paksi FC 25 11 8 6 37–25 +12 41
6. Kecskeméti TE 25 10 7 8 30–29 +1 37
7. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36
8. Diósgyőri VTK 25 9 8 8 34–33 +1 35