A kupa után a bajnokságban is gólfesztivált rendezett a Honvéd

2016.12.03. 15:20
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Budapest Honvéd 4–0-ra kiütötte idegenben a Gyirmótot, ezzel már öt mérkőzés óta veretlen és a dobogóra ugrott.

A Bp. Honvéd megszórta a gyirmótiakat (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Gyirmót–Honvéd 0–4 (Prosser 49., Holender 61., Kamber 78., Hidi 83.)

A forduló előtt már hatmeccses vereségsorozatot számláló és a tabella utolsó helyén álló Gyirmót az előző négy forduló legtöbb pontot szerző csapatát, a Honvédot fogadta. A mérkőzés ennek megfelelően kezdődött, a fővárosi gárda magához ragadta a kezdeményezést, a Gyirmót pedig fegyelmezetten védekezett és várta a lehetőséget a kontrázásra.

Csakhogy az első játékrészben nem nagyon adódott ilyen, és a Honvéd sem találta a kapuhoz vezető utat. Sebők Zsoltnak, a hazaiak kapusának azért volt két nagy védeni valója: egy húszméteres Eppel Márton-lövést tornászott ki a jobb alsóból, Koszta Márk parádés távoli szabadrúgását pedig amolyan röplabdás alkarérintéssel ütötte ki a mezőnybe.

A Honvéd a második félidőben már semmit nem bízott a véletlenre, és a 49. percben egy roppant fiatalos támadással megszerezte a vezetést: a tizenhatos bal oldalán Koszta ugratta ki Prosser Dánielt, aki higgadtan bevette a hosszú alsót. 0–1

A 61. percben aztán a Gyirmót taktikájával is lőtt egyet a Honvéd: mesteri kontrát vezetett Prosser és Gazdag Dániel, végül a támadást HolenderFilip góllal koronázta meg. 0–2

Bő tíz perccel a vége előtt megszerezte a harmadikat is a vendégcsapat: Ivan Lovric csúsztatott meg egy szögletet fejjel, a labda így egyenesen a szinte gólvonalon álló Djordje Kamber fejére szállt. 0–3 A végére teljesen szétestek a hazaiak, a 83. percben Hidi Patrik is belőtte a kihagyhatatlant. 0–4

A Honvéd a Magyar Kupában, a Ménfőcsanak ellen aratott 5–0-s sikere után a bajnokságban is gólfesztivált rendezett, újabb győzelmével ráadásul a dobogóra küzdötte fel magát.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!