Ronaldinhót megidéző gól és még hat – otthon győzött a bajnok

Kántor BarnabásKántor Barnabás
2016.04.06. 17:52
Hajnal Tamás megidézte Ronaldinhót – góljánál Molnár Péter csak nézte a labdát (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a bajnoki címét a hétvégén biztossá tevő Ferencváros 5–2-re legyőzte a Paksot.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

FERENCVÁROS–PAKS 5–2 (Radó 7., Hajnal 21., Gyömbér 66., Gévay 84. – öngól, Lamah 93., ill. Szakály D. 34., Hahn 60.)
Groupama Aréna, 7594 néző. V: Pintér
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

TABELLA

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Böde Dániel hangja szólalt meg a Fradi-szurkolók telefonjában kedden, a Fradi gólkirályjelöltje hívta ki a drukkereket a bajnokcsapat első hazai találkozójára.

A TALÁLKOZÓ ELŐTT KIVONULT A BAJNOKCSAPAT

A zöld-fehérek a pályán is igyekeztek örömet okozni híveiknek, ezért már a hetedik percben megszerezték a vezetést, amikor Radó András mindenkinél gyorsabb volt a bal oldalon, jobbal ellőtte a labdát, Molnár Péter még beleért, de védeni nem tudott (1–0).

Az igencsak támadó szellemben futballozó hazaiak (akiknek a kezdőcsapatában Michal Nalepa volt az egyetlen labdarúgó, akinek az eredeti posztja védő) hamar megduplázták előnyüket. A 21. percben Hajnal Tamás végzett szabadrúgást éles szögből, ám ahelyett, hogy középre ívelte volna a labdát, hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe (2–0)!

Az FTC-középpályás találata megidézte Ronaldinho gólját, amelyet a brazil a 2002-es vb-n Angliának lőtt.

Hiába a kétgólos előny, a Fradi eltékozolta. A 34. percben Szabó János bal oldali beadást Szakály Dénes senkitől sem zavartatva fejelte a bal alsó sarokba (2–1).

Bár közel járt a harmadikhoz a Fradi a második félidő elején (Radó kapufát lőtt, Varga Roland közelről rontott), ezt a játékrészt a Paks kezdte veszélyesebben, nyomásuk pedig újabb góllá érett. Kecskés Tamás esett el a tizenhatoson belül, de nem kapott tizenegyest. Úgy tűnt, mindenki rá figyel, Szabó azonban közben ezúttal is remekül ívelte középre a labdát, Hahn János pedig mindenkit megelőzött, és a léc alá fejelt (2–2).

A PAKSI HÖLGYEK ÍGY BIZTATTÁK A CSAPATOT

Az egyenlítő gól már kijózanította a Fradit, amely hamar visszavette a vezetést. Leandro hozta fel lendületesen a labdát, Gyömbér Gáborhoz passzolt, aki 22 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba (3–2).

A találkozó egy perccel később eldőlt: Balázs Zsolt megütötte Vladan Csukicsot, amiért kiállították.

Az emberelőnyben játszó Fradi még két gólt szerzett, a 83. percben Roland Lamah és Florian Trinks játszott össze nagyszerűen. A két fradista kényszerítőzött, előbbi középre lőtte a labdát, ahol a Busai elől menteni igyekvő Gévay Zsolt a saját kapujába talált (4–2).

A 93. percben Lamah is bekerült gólszerzőként a jegyzőkönyvbe, amikor Nagy Dominik remek beadását fejelte a kapuba, beállítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

A találkozó után megkezdődött az ünneplés, Thomas Doll megköszönte a szurkolóknak a biztatást, Gyömbér Gábor pedig elnézést kért, hogy ennyit (tizenkét évet) kellett várniuk az újabb bajnoki címre.