Remek Gera- és Böde-gól, az FTC az örökrangadót is megnyerte

2015.08.15. 20:25
Torghelle Sándor (fehérben) kemény csatákat vívott a ferencvárosiakkal (Fotó: Veres Viktor)
Magabiztos, megérdemelt FTC-siker született az MTK ellen az örökrangadón, amelyet zsinórban negyedszer nyertek meg 2–0-ra pályaválasztóként a zöld-fehérek. Most, a labdarúgó NB I ötödik fordulójában rendezett mérkőzésen Gera Zoltán és Böde Dániel volt eredményes.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

FTC–MTK 2–0 (Gera Z. 52., Böde 60.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Reméljük, a lassan 95 éves Fradi-bérletes, Medvegy Istvánné nem hasonlította össze a jelen örökrangadójának játékosait a félmúlt spílereivel, a távolabbi múlt zsenijeivel meg pláne, és mi sem szeretnénk ilyesmivel borzolni az idegeket.

A mai korban már azzal is elégedettek lehettek a szurkolók, hogy hajtós, küzdelmes első félidőt láthattak, amelyben a vendégek részéről Torghelle Sándor és Vadnai Dániel is gólt szerezhetett volna – a hazaiaktól meg tulajdonképpen a fél csapat, de a Hegedüs Lajos, Khaly Iyane Thiam, Mato Grgic trió mindent hárított.

Thomas Doll ismét gyújtó hatású beszédet tarthatott játékosainak a szünetben, mert két kihagyott ziccer után előbb Gera Zoltán (1–0), majd talán éppen az ő példáján felbuzdulva Böde Dániel lőtt bombagólt (2–0).

Ezzel véget is ért tulajdonképpen a mérkőzés érdemi része: hiába küldte be László Csaba Myke Bouard Ramost, majd Varga Szabolcsot is, csapata szépíteni sem tudott, míg a ferencvárosiakhoz csereként beálló Radó András volt az, aki előkészítette Böde találatát.

Gera gólja

Böde gólja

Az MTK a második félidőben látványos Fradi-gólok után adta meg magát (Fotó: Veres Viktor)

A hajrában a Fradi már nem igazán akart támadni, de hiába húzódott hátrébb, várva az MTK huszáros támadásait, ilyenek nem léteztek a szünet után.

Magabiztos, megérdemelt FTC-siker született tehát az örökrangadón, amelyet zsinórban negyedszer nyertek meg 2–0-ra pályaválasztóként a zöld-fehérek.

És 95 éves bérlettulajdonosuk, Medvegy Istvánné is elégedetten térhetett haza.