A Fradi újra legyőzte odahaza a Videotont

2015.05.30. 16:25
Böde Dániel szerzett vezetést a Fradinak (Fotó: Szabó Miklós)
A Ferencváros 2–0-ra megverte odahaza a friss bajnok Videotont a labdarúgó NB I harmincadik, záró fordulójában. A Ferencváros lett tehát az egyetlen csapat a 2014–2015-ös szezonban, amely hazai pályán megőrizte veretlenségét, sőt tétmérkőzésen még összességében is veretlen az új stadionjában. A tavasz végére alaposan átalakult a Videoton, amely láthatóan még nem áll készen a nyári BL-kalandra.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Ferencváros–Videoton FC 2–0 (Böde 47., Csukics 70.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ha konkrét tétje nem is volt a záró fordulóbeli Ferencváros–Videoton rangadónak, a hazaiakat fűtötte a „fenyegetési vágy", miszerint a következő idényben a bajnokságban is felülmúlják a Vidit, a vendégek pedig természetesen a Magyar Kupa döntőjében elszenvedett négygólos vereségért szerettek volna revánsot venni.

A közelmúlt történéseihez képest meglepő nyilatkozatot tett a mérkőzés előtt Joan Carrillo, a fehérváriak mestere, aki kerek-perec leszögezte, hogy maradni szeretne, szerződése érvényes, így nem tárgyalt más klubbal, és már a következő szezonra készül – a záró bajnokit így azokat szerepeltette, akikre a Bajnokok Ligájában is számít.

Ilyen gondok nem nyomasztották a hazaiakat, talán ezért is kezdtek sokkal jobban, csakhogy Böde Dániel négy ziccert is elrontott. Élvezhető, lüktető iramban zajlott az első félidő, amelyen az első fél órához közeledve összekapta magát a Videoton, Paulo Vinícius helyzetbe is került, ám következett a szokásos Dibusz Dénes-bravúr.

A pihenő jót tett a szünetben igen önkritikusan nyilatkozó Böde Dánielnek, mert a vendégvédelem csődjét gyorsan góllal büntette (1–0). Próbált újítani a Vidi, de Dibuszt továbbra sem tudta megingatni, a tartaléksorból előrelépők (főleg Ugrai Roland) nagyot küzdöttek, a búcsúzó Philipp Bönig, Vladan Csukics kettőst pedig szinte önkívületben futballozott – utóbbi Böde gólpassza után közelről, sarokkal talált be Pajovics kapujába a 70. percben. 2–0!

EDZŐI NYILATKOZATOK: Joan Carrillo elmondta, azok játszottak, akik a következő szezonban is ott lesznek a csapattal. Thomas Doll úgy fogalmazott, megérdemelten lett bajnok a Videoton.

18.30 Debreceni VSC–Győri ETO FC (Tv: Sport2) Iványi Zoltán
Bajnok a Videoton, az Európa-ligában indul a Ferencváros, az MTK és a Debreceni VSC. Kiesett a Lombard Pápa és a Dunaújváros, nem kapott licencet, így a következő szezonban nem indulhat az NB I-ben a Győri ETO FC, a Kecskeméti TE, a Pécsi MFC és a Nyíregyháza Spartacus.