Villámrajt és sima Fradi-siker – Böde „százados” lett

2017.03.11. 17:51
Moutari góljával villámrajtot vett a Fradi (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Ferencváros Amadou Moutari, Gera Zoltán és Böde Dániel góljával 3–1-re legyőzte a Jancsó András révén csak szépíteni tudó Haladást.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Ferencváros–Haladás 3–1 (Moutari 1., Gera Z. 20. – 11-esből, Böde 44., ill. Jancsó 69.)
Budapest, Groupama Aréna, 6983 néző. Vezette: Szőts

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tavasszal egyre jobb formába lendülő Ferencváros villámrajtot vett a Haladás ellen: tizenöt másodperc sem telt el a mérkőzésből, Varga Roland passza után Amadou Moutari máris bevette Király Gábor kapuját (1–0). A sokkoló kezdés után tovább nyomott a Fradi, és a 20. percben tizenegyeshez jutott: Varga Rolandot Predrag Bosnjak borította fel a tizenhatoson belül. A labda mögé Gera Zoltán állt, és biztosan a bal felsőbe bombázott (2–0).

Böde elit társaságba került
A Haladás ellen a 213. díjmérkőzésén pályára lépő támadónak ez volt a 100. gólja a Ferencváros színeiben. Az FTC 1901 óta íródó történetében Böde a 25. játékos, aki legalább 100 gólt szerzett a zöld-fehér klubban – csak az úgynevezett díjmeccseken jegyzett gólokat figyelembe véve. A „századossá” váló Bödéről ide kattintva olvashat bővebben.

Itt azonban nem volt megállás, a félidő hajrájára is jutott egy gól, méghozzá nem is akármilyen! Böde Dániel indult meg a felezővonaltól, majd Jagodics Márkot bebőrözte, Stef Wilst pedig lerázta, végül tizenkét méterről – a válogatottban a Feröer elleni második találatát másolva – kilőtte a rövid felsőt (3–0).

A második félidőben Jancsó András bombagóljával szépített a Haladás (3–1) – ezzel megszakadt Dibusz Dénes sorozata, bajnoki találkozókon több mint 300, minden tétmeccset vizsgálva pedig több mint 400 perc után kapott ismét gólt.

A hajrában Böde közel járt a duplázáshoz, Polgár Kristóf azonban mentett a gólvonalról, így a Ferencváros remek első félidei játékának köszönhetően 3–1-re legyőzte a Haladást.

Thomas Doll csapata továbbra is a negyedik helyen áll, ám közelebb zárkózott a dobogóhoz, hiszen a Vasas kikapott az MTK otthonában, a Honvéd meg döntetlent játszott az Újpest vendégeként.