A Fradi Böde vezérletével egy félidő alatt elintézte a Haladást

2016.07.16. 20:20
Nagyon könnyed győzelemmel nyitott a bajnok (Fotó: Hegedüs Gábor)
A bajnok Ferencváros 3–1-re legyőzte odahaza a Haladást a labdarúgó NB I nyitó fordulójában – a két gólig és egy gólpasszig jutó Böde Dániel vezérletével.

LABDARÚGÓ NB I
1. FORDULÓ

Ferencváros–Haladás 3–1 (Trinks 3., Böde 7., 36., ill. Iszlai 52. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Remekül indult a bajnoki idény a Ferencvárosnak, hiszen Thomas Dollék a Haladás elleni mérkőzés előtt megkapták a Szuperkupát, elvégre legutóbb az NB I küzdelmei mellett a Magyar Kupa aranyát is megnyerték. Nem mellékesen jó ómennek számított, hogy tavaly is a Hali elleni zöld-fehér rangadóval indult a Fradinak a bajnokság – ennek megfelelően Böde Dániel előbb adott egy gólpasszt Florian Trinksnek (1–0), majd saját maga is betalált (2–0).

És még csak a hetedik percben jártunk.

Böde második góljánál Király nagyot hibázott  (Fotó: Hegedüs Gábor)
Böde második góljánál Király nagyot hibázott (Fotó: Hegedüs Gábor)

Jegyezzük meg gyorsan, hogy a Király Gábor vezényelte, vele együtt ötfős védelem minden egyes tagja legalább egyszer benne volt a két gólban, és hogy mégsem olyan jól sikerült a felkészülés a szombathelyieknek, azt mutatta Sjoerd Ars kihagyott ajtó-ablak ziccere is.

Király Gábor nem edzőtáborban, hanem Franciaországban töltötte a nyár javát, és bizony a Haladás hívei jobban örültek volna, ha – a 36. percben – ott ad gólpasszt Böde Dánielnek, és nem a Gropuma Arénában: 3–0, a szünet előtt eldőlt a mérkőzés sorsa.

Ugyan a vendégek a szünetet követően gyorsan szépítettek Iszlai Bence büntetőjével (3–1), a fővárosiak rápihenhettek a jövő heti Bajnokok Ligája-selejtezőre.

A ferencvárosi új szerzemények közül Oliver Hüsing hozta össze a 11-est, de ettől eltekintve megbízhatóan védekezett, Lovrencsics Gergő kissé fáradtan futballozott, a csereként beálló Marco Djuricin meg kihagyott egy ziccert – a vendégektől Sjoerd Ars kettőt, míg Sjoerd Overgoor reménytelenül elmerült a mezőnymunkában, a Liverpooltól kölcsönkapott Polgár Kristóf mellett pedig sokszor elfutott aktuális embere.

Djuricin (balra) is helyzetbe került, de szép csel után a kapu mellé emelt (Fotó: Hegedüs Gábor)