Hiába a helyzetek, újabb 0–0-t játszott a Fradi és a DVSC

2017.05.13. 17:50
Nagy volt a harc a labdáért, gól azonban nem született a meccsen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Ferencváros hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Debrecennel.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Ferencváros–DVSC 0–0
Budapest,
Groupama Aréna, 6596 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A dobogó legalsó fokára hajtó Ferencváros a kiesés elől menekülő DVSC-t fogadta két körrel a bajnokság zárása előtt. Ez azonban a pályán egy pillanatra sem mutatkozott meg, a vendégek teljesen egyenrangú félnek bizonyultak, sőt...

Thomas Dollnak már a meccs előtt is akadt feladata: a bemelegítés alatt megsérülő Leandro helyére Oliver Hüsinget nevezte a kezdőbe. A találkozó meglehetősen lanyha iramban kezdődött, nagyobb helyzetek egyik oldalon sem alakultak ki.

A 20. perc után kicsit felpörgött az összecsapás: előbb Gera Zoltán lövésébe vetődött bele Osváth Attila, majd a debreceni jobbhátvéd a másik kapu előtt is feltűnt, kísérletét a Ferencváros kapujába négy bajnoki után visszatérő Dibusz Dénes védte. A kipattanóval Frank Feltscher vette célba a jobb alsót, ám Lovrencsics Gergő a gólvonalról kikanalazta a labdát.

A folytatásban Könyves Norbert kavarta meg kétszer is a ferencvárosi védelmet, majd a második félidőben Feltscher átlövése kerülte el centikkel a kaput, míg Böde Dániel félollóját megfogta Braniszlav Danilovics, így a két csapat februári debreceni találkozójához hasonlóan ezúttal sem esett gól. 0–0

A Ferencváros az iksz ellenére (mivel a Vasas nem bírt a Haladással) megtartotta a harmadik helyét a tabellán, míg Debrecen három ponttal ellépett a kiesőzónától. A következő fordulóban Thomas Doll gárdája a Videotonnal, Leonel Pontes fiai pedig a Honvéddal találkoznak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Budapest Honvéd 31 18 5 8 49–28 +21 59
2. Videoton FC 31 17 8 6 61–26 +35 59
3. Ferencvárosi TC 31 13 10 8 51–40 +11 49
4. Vasas FC 31 14 6 11 47–38 +9 48
5. Paksi FC 31 11 11 9 38–33 +5 44
6. Szombathelyi Haladás 31 12 7 12 40–42 –2 43
7. Újpest FC 31 9 12 10 45–48 –3 39
8. Debreceni VSC 31 10 8 13 37–40 –3 38