Ferencváros: kupaarany után bajnoki ezüst

2015.05.24. 18:25
Somália gólja három pontot ért a Ferencvárosnak (Fotó: Mirkó István)
Somália első félidei találata döntött a zöld-fehérek javára a Ferencváros–Budapest Honvéd bajnokin a labdarúgó NB I huszonkilencedik fordulójában. A hazaiak ezzel bebiztosították ezüstérmüket, a kispestiek pedig még kieshetnek, de az utolsó fordulóban az élvonaltól már biztosan búcsúzó Lombard Pápát fogadják odahaza. A bennmaradáshoz még egy pont kell a Honvédnak.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Ferencváros–Budapest Honvéd 1–0 (Somália 43.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egyáltalán nem volt tét nélküli a Fradi és a Honvéd összecsapása: a történelmi múlt ugyan keveseknek jelenthetett sokat a most pályára lépők közül, de a zöld-fehérek hazai veretlenségük meghosszabbítása mellett bajnoki ezüstérmüket szerették volna bebiztosítani ezen a mérkőzésen, míg a kispestiek a bennmaradásukra tettek volna pontot. Egy ponttal.

Marco Rossi, a Honvéd olasz mestere arról beszélt a mérkőzés előtt, hogy nyerni szeretnének ott, ahol pontot szerezni is szinte lehetetlen – és nem a kincstári, fizetett optimizmus beszélt a vezetőedzőből, mert az első félidőben bátran, lelkesen futballoztak tanítványai, többször is nagy szerencsével úszta csak meg a Fradi, hogy gólt kapjon, Benjamin Lauth kezezése után pedig 11-es járt volna a Honvédnak.

Mateo Pavlovic ellenben majdnem bevette Dibusz Dénes kapuját egy borzalmas hazaadással, de figyelt a „címzett", és mentett lábbal a gólvonal előtt. A másik oldalon Kemenes Szabolcsnak viszont kapitulálnia kellett: egy pocsék felszabadítás után Somália mattolta az exferencvárosi kapust. 1–0!

Somália tehát góllal lett csúcstartó – társbérletben, ugyanis ez volt a 150. tétmérkőzése a Fradiban, a légiósok közül eddig csak Dragan Vukmir jutott ilyen messzire a klubban.

A pihenőt követően is a Honvéd vezetett veszélyesebb támadásokat, de Dibusz továbbra is remekelt, Souleymane Youla lövésénél azonban a reflexei mellett a szerencsére is szüksége volt, mert a lövés a lába után a kapufát is érintette. Roland Lamah is kihagyott egy ziccert, majd jó húsz percen át csak mezőnyjátékot láthattak a nézők, egészen a hajráig.

A végén két kisebb lehetősége is akadt a Honvédnak, de sem Alekszandar Ignjatovics, sem az egykori ferencvárosi Ihrig-Farkas Sebestyén nem járt szerencsével – győzelmével bebiztosította magának a Magyar Kupa-arany után a bajnoki ezüstöt a Fradi, a kispestieknek pedig már a kiesett, menthetetlen Lombard Pápa ellen kell odahaza kiharcolniuk a bennmaradást az utolsó körben. És ehhez elég egyetlen pont is nekik.

1. Videoton FC 29 22 5 2 64–12 +52 71
2. Ferencvárosi TC 29 18 7 4 47–19 +28 61
3. MTK Budapest 29 18 3 8 39–24 +15 57
4. DVSC-Teva 29 14 9 6 39–19 +20 51
5. Paksi FC 29 13 9 7 42–26 +16 48
6. Újpest FC 29 13 9 7 37–28 +9 48
7. Diósgyőri VTK 29 12 9 8 42–36 +6 45
8. Győri ETO FC 29 10 8 11 41–39 +2 38