NB I: elhalasztják az Újpest–Ferencváros derbit – hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2020.02.06. 13:39
null
Az MLSZ a gyepszőnyeg miatt nem engedélyezi az Újpestnek, hogy a Szusza Ferenc Stadiont használja (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet)
A Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján közölte, hogy elfogadta az Újpest FC halasztási kérelmét, így nem szombaton rendezik meg a Ferencváros elleni derbit.

 

Az Újpest FC az OTP Bank Liga 20. fordulójában szombatra kitűzött Ferencváros elleni bajnokijának elhalasztását kérte az MLSZ-től. A halasztási kérelemhez a Ferencváros hozzájárult. A szövetség versenybizottsága a beérkezést követően megtartott ülésén elfogadta a kérelmet, és a mérkőzés későbbi időpontban történő lejátszását rendelte el – olvasható az MLSZ honlapján.

Mint ismeretes, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) szerdán bejelentette, hogy a Megyeri úti stadion gyepszőnyegének állapota miatt nem engedélyezik az Újpest FC számára a Szusza-stadionban a Ferencváros elleni, szombaton esedékes bajnoki megrendezését.

Az Újpest FC-től csütörtökön azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a klub ezek után az összes szóba jöhető fővárosi és vidéki (!) lehetőséget megvizsgálta, azokat a stadionokat, melyekben aznap nem rendeznek mérkőzést. A stadionok üzemeltetői mellett az illetékes rendőrkapitányságokkal is felvették a kapcsolatot, ám azok a sporttörvényben előírt nyolcnapos határidőre hivatkozva nem vállalták a biztosítást. Az ilyen szintű, várhatóan többezres szurkolótábor előtt megrendezendő mérkőzést ugyanis nyolc nappal a tervezett időpont előtt be kell jelenteni. Ezt az Újpest megtette a IV. kerületben, de mivel az MLSZ csak szerdán döntött arról, hogy nem engedélyezik a Megyeri úti meccsrendezést, már kicsúszott a klub az időből, hogy jelzett határidőn belül új helyszínt találjon.

Az Újpest FC ezek után a Ferencvárossal egyetértésben kérvényezte a szövetségnél a mérkőzés elhalasztását.

Azt is megtudtuk, hogy a gyep megfelelő állapotba hozásához szükséges munkálatokkal várhatóan a válogatott meccsek miatti márciusi szünet után készülnek el Újpesten, így áprilisban visszatérhet a csapat a Megyeri útra, de ezzel kapcsolatban hamarosan közleményben tájékoztatja a szurkolókat a klub.

AZ NB I 20. FORDULÓJÁNAK PROGRAMJA
Február 8., szombat

17.00: Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd
17.00: Paksi FC–Puskás Akadémia
17.00: Kisvárda–Kaposvár
17.00: Bp. Honvéd–ZTE FC
17.00: Diósgyőri VTK–Debreceni VSC (Tv: M4 Sport)
19.30: Újpest FC–Ferencváros (Tv: M4 Sport) – ELHALASZTVA!

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
9 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
18 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01
Ezek is érdekelhetik