A fővárosiak ellen megy – a DVTK tíz emberrel győzte le a Vasast

2017.04.29. 17:47
Munkában a diósgyőriek (Fotó: Szabó Miklós)
A 29. forduló Mezőkövesden rendezett mérkőzésén Szarka Ákos góljával előnybe került a Diósgyőr, de kiegyenlített a Vasas – végül a csereként beálló Makrai Gábor a 85. percben eldöntötte a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

DVTK–Vasas 2–1 (Szarka 7., Makrai 85., ill. Burmeister 71.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 3656 néző. V: Kassai
Kiállítva: Lipták (Diósgyőr)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Teljesen más okból ugyan, de ugyanazzal a céllal vágott neki a két csapat a találkozónak: a kiesés elől menekülő, ám Bódog Tamás kinevezése óta egyre jobb formába lendülő DVTK és a kimondva-kimondatlanul bajnoki címért küzdő Vasas is a három pont megszerzéséért szállt harcba.

Az összecsapás elején a vendégek talán kicsit bent ragadtak az öltözőben – a hazaiak akarata érvényesült. Sőt a vezetést is megszerezték: egy jobbról érkező Diego Vela-beadásra nagyon kényelmesen mozdult ki Nagy Gergely, ezt felismerve Szarka Ákos lecsapott a labdára, és szinte a kapus kezei közül az üres kapuba fejelt (1–0).

Így született a meccs első gólja (Fotó: Szabó Miklós)

A játékrész második felében egyre inkább átvette az irányítást a budapesti gárda, és bár mindkét csapatnak akadtak helyzetei, több gól nem esett a szünet előtt.

Ellenben a mérkőzést vezető Kassai Viktorra gondoltak a szurkolók: nem sokkal a játékrész lefújását megelőzően egy „Les vót, spori!” feliratú molinót lehetett látni a felvételeken. Úgy tűnik, oda is eljutott a Real Madrid–Bayern München találkozó híre…

A második játékrészben nem igazán tudott újítani a Vasas, mégis összejött az egyenlítés: a 71. percben egy balról érkező beadást követően Vaskó Tamás szinte lehetetlen testhelyzetből visszafejelte a labdát középre, Felix Burmeister pedig a kapuba bólintott (1–1).

Néhány minutummal később még nagyobb bajba kerültek a hazaiak: Kassai Viktor úgy ítélte meg, hogy egy szabadrúgás előtti szituációnál a középen tülekedő játékosok között Lipták Zoltán megütötte Burmeistert, így egyből piros lappal kiállította.

A DVTK védőjét úgy kellett visszafogni, nehogy tettlegességig fajuljon a játékvezetői ítélet által kiváltott indulata...

A végére pedig jött a slusszpoén: a csereként beálló Makrai Gábor öt perccel a rendes játékidő előtt Burmeistert és Vaskót is átverte, majd a hosszú sarokba lőtt, ezzel eldöntötte a három pont sorsát (2–1).

Érdekesség, hogy a meccs végén Michael Oenning vezetőedző a 39 esztendős Ferenczi Istvánt is pályára küldte.

Az előző két, fővárosból Mezőkövesdre látogató csapatot is legyűrte Bódog Tamás alakulata, és ez most sem volt másképp.

1. Budapest Honvéd 29 16 5 8 42–26 +16 53
2. Videoton FC 29 15 8 6 56–26 +30 53
3. Vasas FC 29 14 5 10 45–33 +12 47
4. Ferencvárosi TC 29 12 9 8 48–39 +9 45
5. Szombathelyi Haladás 29 12 6 11 38–38 0 42
6. Újpest FC 29 9 12 8 45–44 +1 39
7. Paksi FC 29 9 11 9 32–33 –1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 29 9 8 12 32–44 –12 35