Még több ilyen NB I-es meccset! A Diósgyőr kiváló játékkal nyert

2016.03.19. 15:20
Jól játszott a Diósgyőr,jogos az öröm (Fotó: Földi D. Attila)
A DVTK nagyszerű játékkal győzte le 3–0-ra a Szombathelyi Haladást a labdarúgó NB I 26. fordulójában. Elek Ákos duplázott, Novothny Soma egy gólt szerzett.

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–Haladás 3–0 (Elek 12., 72., Novothny 52.)

A DVTK veretlen volt a legutóbbi öt hazai bajnokiján, és megnyerte a legutóbbi hármat, a Haladás pedig nyeretlen az előző három bajnokiján, a legutóbbi három idegenbeli meccsét pedig elveszítette.

Az előjelek tehát DVTK-sikert jósolták, és az első néhány perctől eltekintve a játék képe is. Nagy elánnal támadtak a hazaiak, nagyszerű támadásépítéseket láthattunk Egervári Sándor tanítványaitól.

A fölény a 12. percben érett góllá, jobb oldali bedobás után Novothny Soma lőtte a kapunak háttal középre a labdát, Elek Ákos megelőzte Kovács Lórántot, és a kapuba bombázott (1–0).

A félidő hátralévő része is a Diósgyőré volt, a közönség elégedett lehetett, csak a gól hiányzott. A találat hiányzott a második játékrész elején is, amikor egyrészt ismét a Haladás kezdett jobban, másrészt a hazaiak két ziccert is elpuskáztak.

A kijátszott helyzetek után Novothny Soma úgy döntött, nem totojázik annyit. Az 52. percben csaknem 25 méterről nagy gólt vágott a bal alsó sarokba, Király Gábor esélytelen volt (2–0).

Második gólja után visszaállt a Diósgyőr, a Haladás pedig bő egy óra elteltével két ziccert is kidolgozott. Előbb Ugrai Roland maga lőtt, később a támadó passzából Medgyes Zoltán, mind a két alkalommal bravúrral védett Ivan Rados.

Aztán kiderült, ez csak vihar előtti csend volt, jó indítást követően Elek az ellenfél térfelének kezdőkörétől vezethette a labdát Királyra, a tizenhatoshoz érve pedig átemelte eldőlő válogatottbeli csapattársát (3–0), majd mezét levéve ünnepelt. Kijárt neki, nagyszerűen játszott.

Ahogy ez az egész DVTK-ról elmondható volt. Szép támadásépítések, gólra törő játék jellemezte a hazaiakat. Mivel a vendégeknek is voltak helyzetei, csak nem tudták kihasználni őket, azt mondhatjuk, bárcsak minden ilyen NB I-es meccs legalább ilyen színvonalú lenne! Kiváló találkozó volt.

AZ ÖSSZEFOGLALÓ

„A második félidőben voltak adódtak periódusok, amikor gólt szereztettünk volna – mondta Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője az M4 Sportnak. – Egy nullánál és kettő nullánál is visszajöhettünk volna a meccsbe, gondolok itt Ugrai vagy Medgyes helyzetére. Sajnálom, egy Elek Ákossal mindenképpen jobb volt a Diósgyőr. Jól játszott, gratulálok neki.”

1. Ferencvárosi TC 25 20 2 3 52–12 +40 62
2. MTK Budapest 24 11 7 6 31–23 +8 40
3. Újpest FC 26 10 10 6 33–25 +8 40
4. Videoton FC 26 12 3 11 28–25 +3 39
5. DVSC-Teva 25 10 9 6 39–28 +11 39
6. Paksi FC 25 10 6 9 30–27 +3 36
7. Szombathelyi Haladás 26 9 9 8 23–30 –7 36
8. Budapest Honvéd 26 9 7 10 32–29 +3 34