Tíz emberrel, háromgólos hátrányból jött vissza a DVTK

2014.10.25. 17:59
Nagyot küzdött egymással a DVTK és a Dunaújváros (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában az eddig vendégként nyeretlen Dunaújváros 3–0-ra is vezetett már, de a DVTK tíz emberrel egyenlített a második félidőben.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

DVTK–DUNAÚJVÁROS PASE 3–3 (Bacsa 47., Grumics 63., Marjanovics 88., ill. Böőr 15. – 11-esből, 25., Nikházi 23.)

Kevesen gondoltak arra, hogy az NB I utolsó helyén tanyázó Dunaújváros éppen Diósgyőrben szakítja meg nyeretlenségi sorozatát, pedig nem sok hiányzott hozzá. Már rögtön a meccs elején látszott, hogy az előző fordulóban első győzelmüket megszerző vendégek komolyan gondolják, hogy három pontért utaztak Miskolcra.

Aktívabb volt a piros mezes vendégcsapat, és egy gyors kontra után a 15. percben vezetéshez is jutott. Előtte azonban Zsótér szerzett labdát a Diósgyőr térfelén, betört a tizenhatoson belülre, Alves viszont hátulról fellökte. Tizenegyes és kiállítás. A tizenegyest Böőr váltotta gólra. 0–1

A kiállítás megfogta a hazaiakat, csak kóvályogtak a pályán, talán ennek lett az eredménye, hogy alig néhány perc alatt már háromgólos hátrányban voltak…

Előbb a 23. percben rezdült meg a háló, amikor jobb oldali szöglet után Nikházi érkezett a rövid sarokra, és az ötös jobb oldali sarkáról a hosszú alsóba fejelt. 0–2

Alig két perc múlva megint jobbról érkezett a szöglet, Nikházi beleért a labdába, Sárköziről Zsótérhoz pattant, róla továbbkerült a kaputól 3 méterre érkező Böőrhöz, aki közelről a hálóba vágta a labdát. 0–3

Ezzel a félidő érdemi része véget ért, a DVTK kilátástalan játékkal örülhetett, hogy jött a szünet.

Merthogy a szünetben valami történhetett az öltözőben, erre a pályára rendkívül elszántan kifutó hazaiak voltak az élő bizonyítékok. A 47. percben ugyanis bal oldali szöglet után dunaújvárosi játékosról pattant a labda az egyedül hagyott Bacsa elé, aki három méterről bevágta a hálóba a DVTK szépítő gólját. 1–3

A Dunaújvárost meglepte az agilis Diósgyőr, de így is növelhette volna előnyét, de kétszer is hihetetlen helyzet maradt ki. Ennek aztán meg is lett a következménye, mert a 63. percben újabb gólt szerzett a DVTK. Jobb oldali szöglet után Elek megcsúsztatta a labdát, Grumics jött, és a hálóba fejelt. 2–3

A hazaiak mindent megpróbáltak, nem látszott, hogy kevesebben lennének. A dunaújvárosiak viszont idegesek lehettek, mert a helyzeteiket rendre elpuskázták. A DVTK a félidő második felére visszaesett, de egy gólt még össze akart hozni.

Ez pedig a 88. percben össze is jött! Bal oldali szöglet után Csehi fején megcsúszott a labda, éppen Marjanovicshoz, aki 6 méterről fejelt, és hiába ütötte ki a labdát Nagy, az alapvonali bíró úgy látta, hogy már bentről húzta ki, így Andó-Szabó megadta a gólt. 3–3

Tíz emberrel egyenlített tehát háromgólos hátrányból a DVTK, így legalább egy pontot megmentett, a Dunaújváros pedig bánhatja az elszórakozott helyzeteket.

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Elég izgalmas volt a mai találkozó, de úgy tűnik, fekszik nekünk a létszámhátrányos játék, sajnos nagyon sokszor volt lehetőségünk gyakorolni. Úgy is fogalmazhatnék, hogy ez hazai pálya nekünk. Ezúttal a kedves játékvezető úgy ítélt kiállítást és büntetőt, hogy egyik sem volt. Mindent megpróbáltunk az egyenlítés érdekében, és úgy gondolom, a Jóisten látta, mi történt, mert játszottunk egy csodálatos félidőt és kiegyenlítettünk. Gratulálok a csapatnak, mert megmutattuk, hogy sokkal erősebbek vagyunk, mint azt sokan gondolják. Nehéz körülmények között játszottunk ma, és úgy érzem, ez a döntetlen többet ér, mint egy pont. Lehet építeni a második félidőre, előfordulhat, a végén még meg kell köszönnünk a piros lapot" – idézi Tomiszlav Szivicset a dvtk.eu.

„A mérkőzés előtt is úgy gondoltuk, hogy győzni szeretnénk. Idegenben eddig nem szerepeltünk jól, ezért az egy pontnak is örültünk volna, most azonban nem örülünk. A második félidőben több olyan lehetőségünk volt, amikor feltehettük volna az i-re a pontot, de nem tudtuk, végül ez bizonyult döntőnek. Tudtuk jól, hogy a DVTK szinte egyetlen lehetősége, hogy szabadrúgások, szögletek után gólt szerezzen, végül ezzel is tudtak egyenlíteni" – értékelt Dobos Barna, a Dunaújváros vezetőedzője.

1. Videoton FC 12 11 1 30–5 +25 33
2. MTK Budapest 12 10 2 18–10 +8 30
3. MVM Paks 12 6 4 2 20–10 +10 22
4. Diósgyőri VTK 12 6 4 2 20–15 +5 22
5. Újpest FC 12 5 6 1 12–7 +5 21
6. Ferencvárosi TC 11 6 1 4 16–10 +6 19
7. DVSC-Teva 11 4 3 4 12–9 +3 15
8. Kecskeméti TE 12 4 3 5 12–14 –2 15