Lamah gólja három pontot ért a Fradinak

2015.03.01. 18:25
Roland Lamah közelről vágta a kapuba a labdát (Fotó: Reviczky Zsolt)
Folytatódott a Ferencváros jó idei sorozata: a zöld-fehérek Roland Lamah találatával elhozták a három pontot Dunaújvárosból a labdarúgó NB I tizennyolcadik fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Ferencváros 0–1 (Lamah 32.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Folytatta a felkészülési mérkőzéseken folytatott játékát Dunaújvárosban is a Ferencváros, ugyanis a zöld-fehérek azonnal támadólag léptek fel, és az NB I-ben tizennyolc év után visszatérő Hajnal Tamás vezérletével végig uralták az első félidőt. Azt nem mondhatjuk, hogy parádéztak is egyben, Thomas Doll pár perc múlva már semmi kis pulóverre vetkőzve irányította övéit az oldalvonal mellől, és majd felrobbant a méregtől, amikor a hazaiak kapusa, Nagy Gergely kivédte Roland Lamah, majd Böde Dániel közeli lövését is.

Összefoglaló

A két támadó végül csak összehozott egy gólt, egy kis „saját hazai" segítséggel, Varga Roland beadását ugyanis a Fraditól a Dunaújvárosra kölcsönadott Hidvégi Sándor rajtaütésszerűen lekészítette a kapu előtt Bödének, aki Roland Lamah elé játszott, és a légiós még egy cselt is megkockáztatott, mielőtt a kapuba bombázott volna. 0–1!

Nagy erőkkel rohamozott a szünet után a PASE, a második félidő elején teljesen beszorult a Fradi, majd egyetlen támadás alatt megrezgett a hazai léc és a kapufa is: előbb Gera Zoltán emelését tolta a lécre Nagy Gergely, a kipattanót pedig szorongatott helyzetből, de egy lépésről vágta a kapufára Böde.

A magyar csatár később kihagyott még egy helyzetet, de ez is belefért a Fradinak, mert a dunaújvárosiak támadójátéka az égvilágon semmilyen veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára.

Doll a végére megkönnyebbülten sóhajthatott fel, immáron zöld kabátjába burkolózva – legénysége teljesítette a legfontosabb célt: megszerezte a három pontot.