Dunaújváros: otthon, fényes otthon

2014.10.17. 18:55
A dunaújvárosiak első győzelmüket ünnepelték ebben a bajnokságban (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójának nyitó mérkőzésén a Dunaújváros PASE hazai környezetben egy nullára legyőzte a Haladás együttesét. A kiesési „rangadót" Nikházi Márk találata döntötte el, sikerrel avatta tehát a Dunaújváros stadionja új villanyvilágítását, és három ponttal zárta idénybeli első hazai bajnokiját.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Haladás 1–0 (Nikházi 28.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„BENNE VOLT A LEVEGŐBEN AZ EGYENLÍTÉS”
„Megérdemelten nyertünk, de azért benne volt a levegőben az egyenlítés. Nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, szerencsések voltunk – nyilatkozta Dobos Barna a Sport1-nek.– Csúszós volt a talaj, de az volt a célunk, hogy ráerőltessük az akaratunkat a Haladásra, és ez sikerült is. Ilyen támadójátékkal kellene folytatnunk a bajnokságot. Nikházié mellett több jó teljesítmény is volt."
A Haladás vezetőedzője elismerte, hogy a Dunaújváros meg tudta lepni a Haladást, és a jobb csapat nyert.
„Sokkal gyorsabb játékosai voltak a Dunaújvárosnak a középpályán és a széleken, de miután ezt orvosolni tudtuk, pontrúgásból kaptunk egy gólt. Felesleges szabálytalanságot követtünk el, a szabadrúgásnál a védő nem ment Nikházival. Elkerülhető góllal kaptunk ki, de a Dunaújváros megérdemelten nyert – mondta Artner Tamás. – Teljesen mást játszott a Dunaújváros, mint eddig, ezért amit elterveztünk, nem működött. Utána szerkezetben rendben voltunk, de nem teremtettünk helyzetet. A középpályán nem tudtunk játszani, egyedül Iszlai Bence mozgatta a labdát, de a középpályán alulmaradtunk."

A fény, siker, csillogás hármasból a fény és a csillogás adott volt a dunaújvárosiak számára már a Haladás elleni bajnoki előtt, hiszen elkészült a villanyvilágítás a csapat stadionjában, így pályára léphetett végre otthonában – először az idényben. További jó hír a PASE-drukkereknek, hogy egy 2.6 milliárd forintos állami támogatást is kaphat még a klub, azaz a körülményekre aligha lehet panasz a közeljövőben az Eszperantó úti Stadionban.

Már csak az a kérdés, melyik osztályban vív ott mérkőzéseket a következő bajnokságban a csapat, lévén jelenleg az utolsó helyen áll – és az ünnepi mérkőzésen éppen az eggyel előtte álló Haladást fogadta, egy vérbeli kiesési „rangadón".

A szombathelyiek őszi szereplése sem az a kimondott fáklyásmenet, és ezt a találkozót is jobban kezdte a PASE, amely már az ötödik percben gólt ünnepelhetett volna, ha Orosz Márk nem marad le a kapu előtt Zsótér Donát beadásáról. Ziccerig ugyan jó ideig nem jutott el a Dunaújváros, de sokkal veszélyesebben futballozott, majd a 28. percben teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést, az egy védelmi hibát ügyesen kihasználó Nikházi Márk révén. 1–0!

Nem tudott újítani a Hali, amelybe a lesérült Nagy Olivér helyére Gyurján Bence állt be a 15. percben, majd nem sokra rá Gaál Bálintot Kamil Kopúnek váltotta.

A szlovák légiós a szünet után majdnem egyenlített, de fejese elkerülte a kapu bal sarkát, a másik oldalon Nikházi és Zsótér hagyott ki egy-egy ajtó-ablak helyzetet. Sajnos a fordulás után csapongóvá vált, és így sokat csökkent a bajnoki élvezeti értéke, és a Haliról sem mondhatjuk el, hogy játékosai foggal-körömmel hajtottak volna az egyenlítésért. Sőt.

A szombathelyiek mestere, Artner Tamás beküldte a hajrára Andrij Jefremovot is, de hiába: a Haladás nem szerzett gólt legutóbbi öt idegenbeli bajnokiján, első idénybeli győzelmével megkezdte hosszú (hazai) menetelését a bennmaradásért a PASE.

Még tizenhárom hazai mérkőzést játszik a Dunaújváros, és ha ezek többségét megnyeri, aligha lesznek kiesési gondjai.