Nem született gól a DVTK dunaújvárosi vendégjátékán

2015.05.09. 13:56
Nem született gól Dunaújvárosban (Fotó: Szabó Miklós)
Gól nélküli döntetlen született a Dunaújváros és a DVTK összecsapásán a labdarúgó NB I 27. fordulójának szombati játéknapján.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Dunaújváros–DVTK 0–0

A DVTK sok hiányzóval vágott neki a dunaújvárosi túrának: Ivan Rados, Kovács Gábor, William Alves, Koman Vladimir, Senad Husic és Egerszegi Tamás sem léphetett pályára a szombati találkozón. A kiesés ellen küzdő DPASE számára létfontosságú minden pont – fogalmazott a Sport Televízió kamerái előtt Artner Tamás, a csapat vezetőedzője.

„EGY BÜDÖS SZÓT NEM SZÓLHATOTT VOLNA A DVTK, HA 7–0-RA NYERÜNK”
A lefújást követően Artner Tamás, a házigazda vezetőedzője a Sport Televíziónak adott nyilatkozatában elmondta, „egy büdös szót nem szólhatott volna a Diósgyőr”, ha együttese hat vagy hét góllal nyer. Bővebben itt!

Az első félidő első felében a DVTK akarata érvényesült, ám a vendégek a mezőnyfölényüket nemhogy gólra nem tudták váltani, még csak helyzetekre sem. A végső passzokba rendre hiba csúszott, ráadásul a Dunaújváros védelme is jól állta a sarat. A 23. percben Szalai Vilmos ügyetlenkedett a saját térfelén, Eppel Márton csente el tőle a labdát, ám a kapujából jól kimozduló Antal Botond elrúgta előle. A felszabadítás csak Böőr Zoltánig jutott, de a középpályás emelése a kapus kezében landolt.

A játékrész hajrájára megélénkült a Dunaújváros: a 40. percben Hídvégi bal oldali beadását Eppel csúsztatta meg középen, a hosszún érkező Böőr lövésébe viszont Eperjesi belelépett. Négy perccel később Jakab cselezgetett a tizenhatoson belül, majd visszagurított a középen érkező Böőrnek, aki 15 méterről fölé tekert. A hosszabbításban Antalnak kellett bizonyítania: Jakab bal oldali beadását követően Vaskó fejelt nyolc méterről, a diósgyőri kapus azonban nagy bravúrral fölé tolta a keresztléc alá tartó kísérletet, így a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a Dunaújváros kezdett jobban, ám előbb Petneházi, majd Böőr lövése vágódott le egy diósgyőri védőről. A 64. percben Eppel Márton teremtette meg magának a lövőhelyzetet a tizenhatoson belül, majd 14 méterről, a jobb oldalról a rövid alsót vette célba, de Antal leért és hárítani tudott. Solymosi Péter játékvezető engedte a kemény játékot, és három játékos is megsérült a mérkőzésen: Nikházi Márk, illetve Vaskó Tamás a hazaiaknál, míg a vendégeknél Szalai Vilmos, akinek eltört az orra.

A mérkőzés legnagyobb helyzetét a csereként beálló Nikola Grubjesics puskázta el: a 76. percben Böőr emelt középre a bal oldalról, a montenegrói légiós azonban az ötösről fölé fejelt. A hajrában Böőr Zoltán is eldönthette volna a pontok sorsát, Thiago bal oldali beadása után viszont senkitől sem zavartatva mellé fejelt az ötös bal sarkáról. Az eredmény nem változott, azaz mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott. (0–0)

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. MTK Budapest 27 17 3 7 37–23 +14 54
3. Ferencvárosi TC 26 16 6 4 44–18 +26 54
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Újpest FC 27 11 9 7 31–24 +7 42
7. Diósgyőri VTK 27 10 9 8 36–34 +2 39
8. Kecskeméti TE 27 10 8 9 30–31 –1 38